| sheila a întrebat:

As vrea sa imi ajut o prietena, si nu prea stiu cum as putea.
Povestea ei este: stau 12 persoane in 2 camere, o foarte mica bucatarie care tot odata e si holul. sunt bunica si bunicul, mama si tata, 6 copii si o fata dintre copii are inca o fetita, si iubitul acesteia s-a mutat la ei. lucreaza o singura persoana pentru toti.

aveti vreo idee, de cum as putea ajuta? Tinand cont ca eu nu lucrez si nu am bani pentru a le darui o casa mai mare.

1 răspuns:
| Mamamare a răspuns:

Mwama. Ce nasol este pentru ea.Complicata treaba. Daca tu doresti sa-i ajutii si nu lucrezi.Nici nu am idee ce poti sa faci,
Dar nici pensia bunicilor nu`i ajuta? Sau nu au pensie, bunici?