| anonim_4396 a întrebat:

As vrea sa imi fac un tatuaj dar nu stiu cum o sa reactioneze familia mea, tatuaj permanent bineinteles, toti sunt pocaiti si ei ma considera si pe mine la fel ca ei, pocait dar eu nu ma consider asa si tot zic ca sa fiu cuminte si din astea. Gen odata am vrut sa imi pun cercel si au zis ca e pacat bla bla, si ca ma vad oameni care ma cunosc de la biserica, eu vreau sa imi traiesc viata linistit si sa nu am treaba cu oameni de la biserica. Daca am fost politicos cu ei nu inseamna ca imi pot da sfaturi de viata ce si cum, ce poate sa se intample daca imi fac tatuaj? O sa treaca toti cu vederea dupa un timp chiar daca se vor supara la inceput sau o sa zica si oamenii lor de la biserica ca sunt vagabond si ca o sa ard in foc, din astea?

3 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Fa-ti tatuajul si trateaza-i cu respect in continuare.
Daca ei nu o vor face, inseamna ca degeaba merg la biserica.

| Lukasssz a răspuns:

Esti major?

| anonim_4396 explică (pentru Lukasssz):

Da, am 19 ani