| Ancutss30 a întrebat:

As vrea sa imi iau un acvariu. tata ma lasa, dar nu stiu ce sa fac sa o conving si pe mama.in fine. ce sa imi iau? broaste testoase mici. vreo 4, sau pesti?

Răspuns Câştigător
| kairy65 a răspuns:

Eu zic sa-ti iei pesti. Deoarece am o prietena care are broaste testoase.Si se descurca foarte greu cu ele. Acum s-au marit si nu prea mai au spatiu in acvariu (si sunt doar 2 ). Mai ales ca broastele ei sunt foarte pretentioase. Mananca numai un fel de carne si tot asa laughing Plus trebuie sa le schimbi si apa si sa le speli pietricelele sau ce le pui tu in acvariu.Si crede-ma ca o sa platesti in plus pentru apa laughing
Deci...eu as alege pesti

7 răspunsuri:
| AnnaSpiritualRavishment a răspuns:

De ce nu sobolani si tarantule? sunt alinale perfecte, nu consuma mult si mor in cativa ani

| Raainbow a răspuns:

Sall,Eu mi-as fi luat pesti chiar am avut intr-un timp! sunt ft draguti si crezi ca te inteleg atunci cind iti e ft rau!

| Black_Cherry a răspuns:

De care broaste vrei? De alea cu tampla rosie? Trebuie sa te gandesti ca broastele alea 4 mici vor creste mari. Daca vrei broaste ia-ti doar una sau doua. Ar fi mai usor sa construiesti mediul pestilor decat cel al testoaselor. E adevarat ca nu poti sa ti in mana pestii dar au si ei avantaje.Sunt mult mai usor de ingrijit si inlocuit.

| Caty2000 a răspuns:

Daca vrei s-o convingi pe mama ta ia-ti pesti. Fi cea mai buna fiica din lume timp de o saptamana. Spune mamei tale ca vrei sa vorbiti seara amindoua. Povestestei despre pesti, si spune-i ca ei aduc cei mai putine batai de cap. pA, SPER CA TE-AM AJUTAT!

| gigel68 a răspuns:

Am o solutie mai simpla. de ce sa te chinui sa o convingi cand poti cumpara acel acvariu si sa ii faci un cadou? ii spui ca l-ai cumparat pentru ea... ca este un cadou.

| Roxyy16 a răspuns:

Pesti. Sunt usor de ingrijit, dar trebuie schimbata des apa. Poti incepe cu carasi, scalari, xifo happy sunt usor de ingrijit.

| makmihai96_2536 a răspuns:

Eu asi spune broaste pentru ca nu murdaresc apa foarte tare nu mananca mult, apa se pune foarte putina 3-4 pietre plate... fata de pesti care necesita apa multa se murdareste repede iti trebuie pompa etc.
Asa si in ceea ce o priveste pe mama ta... incearca si tu sa faci curat in casa, sa duci gunoiul, umm etc, ca sa vada ca esti responsabila big grin NOROC tongue