| Mihnea12345 a întrebat:

As vrea sa stiu, luni si miercuri urmeaza sa dau evaluarea nationala pentru clasele 8
La ce ora sa mergem la scoala...nu m-am interesat dar as vrea sa stiu daca exista o ora "anume"?
Iar la matematica, la punctul 6 daca v-ati uitat pe model, as vrea sa stiu credeti ca vi se va cere doar numarul de elevi, sau se va cere si media pe clasa? daca da, cum se face?

Răspuns Câştigător
ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Nuuu...Te duci cand vrea muschiu' tau!
Cum sa nu te interesezi? Normal ca exista o ora anume: 9. La ora 9 incepe proba scrisa, deci, cel tarziu la 8:30 trebuie sa fii in clasa.
In ce priveste a doua intrebare, mi se pare ca tu chiar pierzi timpul luni si miercuri. Daca nici macar o medie nu stii cum se face, mai bine stai acasa, ca te baga Funeriu la toamna la vreo Scoala profesionala, sau ceva, unde nu trebuie sa stii decat cum te cheama si cum se scrie numele tau.

1 răspuns:
| Mihnea12345 explică:

Funda, mersi am inteles!
Stiam cum sta treaba cu media, se aplica media aritmetica...dar intebarea mea a fost, la raspunsuri ce o sa trecem, numarul de elevi care l-a cerut ca sa aflam media...sau doar media?