| ionutgggg a întrebat:

Astazi am fost la un magazin penny din Suceava si am cumparat tigari. Vanzatoarea de la casa de marcat m-a intrebat daca am 18 ani dar eu am raspuns ca am 18 ani.
Vanzatoarea o stie pe mama si pe tata.
In conditiile ca ai mei stiu despre mine ca eu nu fumez.
Am sansa sa fiu sanctionat sau sa fiu prins de catre patinti sau sa fiu sanctionat? Sau vanzatoarea sa le spuna parintilor mei?

7 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Pai vanzatoarea o sa le spuna parintilor, mai ales ca se cunsoc.
Ori poate sa-i intrebe: v-au placut tigarile cumparate de Ionut?

| dullcat a răspuns:

Da, ai sanse.Mai intelept e sa ii anunti tu pe parinti, in mod direct, nu sa afle de la intermediari, scenariu care va provoca mai mult rau pentru tine si va starni o reactie iesita din proportii.

| dullcat a răspuns:

Cand vrei sa te comporti ca un adult si sa fumezi, atunci trebuie inclusiv sa reactionezi ca un adult in astfel de situatii, nu sa te ascunzi ca un copil si sa iti spui,, Vai ce ma fac, daca afla parintii daca [...].'' Nu asa functioneaza.

| Hyperion7 a răspuns:

O să cam intri la belele

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu e bine sa fumezi fara sa ai voie acum ai tai n-o sa-ti mai dea bani de blugi.

| Xox0 a răspuns:

Le spui ca te-a pus cineva sa faci asta si scapi. De acum du-te la alt magazin.

| OmFiin??1234 a răspuns:

Da,