| anonim_4396 a întrebat:

Astazi am riscat sa pun doua intrebari... una la Categoria Educatie si Cultura generala(unde am 2! - doua raspunsuri), alta la Stiinta si Filozofie, unde sunt mai multe!
Concluzie sub forma de intrebare: filozofi suntem toti, dar cultura generala avem putini?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

SweetCandy drumul nu e drept, merge doar in sus, acum fiecare isi alege viteza happy

16 răspunsuri:
nony
| nony a răspuns:

Te cotrazic, acum ai 3 rolling on the floor. Pái poate iti aduci aminte de faza cu Becali, cand se batea cu mainile in piept ca masa l-a nascut filozof.mai e nevoie de cuvinte?

| SweetCandy a răspuns:

Hmmm... la intr aia de cultura generala, ai avut grija sa ma "intepi"...big grin
vb lui nony ai intrebari incuietoare, incearca sa nu iti mai etalezi cunostintele, pentru stim toti ca ai o cultura atat timp cat postezi intrebari inteligente, insa coboara-te si la nivelul nostru de filozofi fara cultura generalabig grin

| SweetCandy a răspuns:

Hmm... zici ca nu esti dotata intelectual, dar k nu cobori de pe piedestalul pe care ai ajuns, ci sa urc eu...asta ce sa inteleg ca e o rautate sau un imbold?happy

daniela
| daniela a răspuns:

Asta este o intrebare pentru a filozofa un pic sau este o constatare

Zbenguici
| Zbenguici a răspuns:

@alllinna nu e dj, e HM. Sau FHM?

hm- Hannah Montana
FHM- revista.

mira
| mira a răspuns:

Salut initiativa de diversificare a intrebarilor si implicit a discutiilor. N-am urmarit interbarile.Ma documentez poate astazi.

| AvalohAlyn a răspuns:

Daca nu ai cultura generala nu esti filozof.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cine nu risca nu cistiga. Asa ai aflat raspunsul la intrebarea asta happy

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Daniela cred ca vorbim de o consolare happy

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Bro: eu nu ma culc asa usor pe o ureche, nu ma multumesc cu putin si nu ma consolez decat daca simt ca lucrurile se indreapta putin! As vrea sa scot limba... dar nu stiu cum naiba se face! tongue

@daniela, draga mea, eu am pus o intrebare... te rog sa raspunzi! Nu filozofa, ca nu mai vreau, gata!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

@SweetCandy: mai devreme cineva mi-a adresat pe privat o intrebare despre ce inseamna numele pe care le-am pomenit acolo. L-am adorat direct, pentru sinceritate si i-am explicat, ca sa poata sa-si faca o parere! Vroiam tot asa si de la tine! Eu nu imi etalez cunostintele, eu vreau niste raspunsuri, daca le stiam, taceam! Tu chiar crezi ca-s asa dotata intelectual, moral si educational? Pe alocuri...sunt ...varza!
Nu cobor! Urca tu!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Dmonik nu conteaza. Pentru putinul ala trebuie sa te chinui mult, mult, stii tu de ce. Asa ca daca e greu sa te bati cu morile de vint, eu ma culc pe ambele urechi tongue

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Hai, hai, urca! tongue

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Monica, nu fi rea! Acuma, de iubit si de urat stim cu totii inca de mici. Camil Petrescu e mai greoi pentru unele varste.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ce e aia cultura generala? Se refera la porumb?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Glumim, dar este ridicol daca te intalnesti cu cineva si-ti pune o intrebare de cultura generale si tu sa gandesti ce dj o fi?