NOname
| NOname a întrebat:

Ati aflat vestea? 13 zodii. Iata in ce zodie va aflati, potrivit ultimelor date:
Capricorn: 20 ianuarie - 16 februarie
Varsator: 16 februarie - 11 martie
Pesti: 11 martie - 18 aprilie
Berbec: 18 aprilie - 13 mai
Taur: 13 mai - 21 iunie
Gemeni: 21 iunie - 20 iulie
Rac: 20 iulie - 10 august
Leu: 10 august - 16 septembrie
Fecioara: 16 septembrie - 30 octombrie
Balanta: 30 octombrie - 23 noiembrie
Scorpion: 23 noiembrie - 29 noiembrie
Ophiuchus: 29 noiembrie - 17 decembrie
Sagetator: 17 decembrie - 20 ianuarie
http://stirileprotv.ro/......tator.html
http://www.libertatea.ro/......16771.html
http://stirileprotv.ro/......elile.html
Inevitabil, apar niste intrebari (nu astept neaparat sa si raspundeti la ele, ar fi suficient doar sa va exprimati parerea in cateva cuvinte):
- Oare nu e doar o alta stire, care vrea sa ne distraga atentia de la lucruri mai importante?
- Acum ar trebui sa ni se schimbe si personalitatea?
- Oare daca ai fost Sagetator, iar acum esti Ophiuchus (Sarpe), la anul' vei fi Scorpion, din moment ce, mai nou, zodiile variaza de la an la an?
- Unul, nascut pe 21 iunie, inainte nu era sigur, daca e Gemeni sau Rac, iar acum oscileaza intre Taur si Gemeni. Ce sa faca saracu'? Sa traga la sorti?
- Iar cu ascendentul cum ramane? Se schimba si el?
- Oare sa mai credem in zodii (cei care au facut-o pana acum)?
- In ce zodie ati fost, sunteti (dupa noile date) si ati vrea sa fiti (cine stie, poate, peste 2-3 ani veti fi)?
- De acum incolo, cand veti fi intrebat "ce zodie sunteti", care va fi raspunsul?

Later edit: *CU UN ZAMBET IRONIC PE BUZE*
Pentru cei, care nu simt, cand omul glumeste/ironizeaza si cand vorbeste serios. Chiar nu se poate fara emoticoane?! @Ady00pk, cu tine vorbesc! Vezi ce mare importanta iti dau? Nu-i asa, ca te simti flatat? Invata sa raspunzi, fara sa jignesti (nu e prima data), si fa-ti rost de simtul umorului (chiar duci lipsa)!
Imi cer scuze fata de toti ceilalti, ca ati fost nevoiti sa asistati la aceasta discutie, dar e mai bine sa previi, decat sa tratezi, asa ca am preferat sa lamuresc totul aici, in intrebare, ca sa nu mai am si alte surprize.

Răspuns Câştigător
| AndrogynBeauty a răspuns:

Sincer, mi se pare o tâmpenie toată chestia asta cu zodiile. Ok, să admitem faptul că data naşterii ar avea o însemnătate astrală. Faptul că s-au găsit unii să schimbe acum zodiile, nu-ţi modifică, ţie personal, cu nimic personalitatea. Ai aceeaşi zi de naştere, iar faptul că ieri erai scorpion şi azi eşti balanţă (cazul meu) nu te schimbă cu nimic. Singurele zodiace cu adevărat serioase se fac personalizat, pentru fiecare om în parte, nu la grămadă. Cunosc o astfel de persoană care face previziuni surprinzător de corecte. Şi eu nu cred în chestiile astea, dar tipul chiar mi-a dovedit în mai multe rânduri că e înzestrat cu ceva aparte. 90 la sută din cele prezise de respectivul (pe perioada unui an în avans) s-au adeverit. În rest, horoscopul din ziar e zero şi vă sfătuiesc să nu vă luaţi după el.

220 răspunsuri:
NOname
| NOname explică:

Hey, guys (@Happy), sa nu va vad, ca va certati pe aici! Aveti grija la limbaj! Fara jigniri, da!?!
Orice problema o puteti lamuri in privat.
Multumesc!

NOname
| NOname explică:

Http://www.tpu.ro/......-de-zodii/

NOname
| NOname explică:

Un documentar în temă...despre tot felul de superstiții.
- http://youtu.be/0CyMglakWoo
- http://youtu.be/tCJoOJlP8PI

Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Știam de existența a 13 zodii!
Oare zodiile sunt și reale?
Pa, pa.

| Flav a răspuns:

Ce? Nu mai sunt leu? Nuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu. crying

| Malvina24 a răspuns:

De ce sa fie asa? Eu nu-mi doresc. Nu vreau sa fiu pesti.Eu sunt berbec de cand ma stiu.(si pentru ca vreau sa cred in continuare asa am sa cred). Daca cineva ma va intreba de acum inainte ce zodie sunt eu sunt berbec(iremediabil) nu se poate asa ceva 24 martie a fost mereu berbec, eu adica eu berbecutza ...NU stiu ce credeti voi dar eu pesti...neahhh.

| Rayyy a răspuns:

Da, se pare ca am ajuns Ophiuchus!
Oricum, desi s-a lansat aceasta veste, nu cred ca se va pune cu adevarat in practica. Vreau sa spun, si acum doi ani a fost povestea asta.
In legatura cu intrebarile tale, as raspunde cam asa:

1. Posibil! In ziua de astazi, majoritatea stirilor sunt irelevante si doar ne fac sa ne pierdem timpul.

2. Personalitatea ne-o cream noi, ea nu se schimba niciodata.

3. Niciodata nu stii.

4. La fel se intampla si cu alte zodii. De obicei se alege zodia urmatoare.

5. In lumea zodiacului, probabil ca da!

6. Eu cred in zodii intr-o masura foarte mica.

7. Am fost Sagetator si acum sunt Sarpe. As vrea sincer sa ma reintorc la zodia mea initiala.

8. Sagetator, bineinteles!

| pwp a răspuns:

Eu sunt tot sagetator happy

| Tourniquet a răspuns:

Mai nou sunt leu, chiar daca eram/sunt fecioara.
-Da. Este o alta stire care sa ne distraga atentia. Ceva banal. Sa lase si ei oamenii in aceiasi zodie care sunt!
-Nu, nu trebuie sa ni se schimbe, decat daca ne schimbam noi si ne impunem sa fim mai X, mai Y.
-Foarte ciudat sa varieze de la an la an. laughing
-Exact. Tragem la sorti acum ca vor astia din mass-media sau cine a mai inventat chestia asta. laughing Zau asa.
-Am fost fecioara, acum sunt leu! Asi vrea sa fiu tot fecioara si sunt, nu ma bazez pe astea. happy
-Raspunsul va fi : Fecioara.

| AddaXD a răspuns:

Mi se pare o mare prostie...Adica zodia asta noua nu cred ca va aparea in nici un zodiac, si in plus personalitatea mea nu se potriveste deloc cu zodia care ar trebui sa fiu acum. Ce e asta? Adica nici macar nu vreau sa fiu rac si nici macar nu am personalitate de rac. (in realitate sunt leu) Deci cred ca este doar o veste care mi se pare de-a dreptul prosteasca, oricum mersi de anunt. happy

| Bya132 a răspuns:

Am fost leu, acum sunt rac? sau sunt corcitura?

1.Pana la urma urmei, da!

2.Niciodata! Chiar daca sunt leu, dar am aflat acum ca sunt rac, nu!

3.Nici in zodia,, sarpe" nu mai cred

4.Cred ca eu trebuie sa trag la sorti deoarece vad ca racul se termina pe 10 aug, iar leul incepe pe 10 aug, ei bine, eu sunt nascuta pe 10 august, acum se bat pe o persoana? Nu cred.

5. Posibil.

6.Nu cred in zodiac, dar in zodii da, iar mi se pare absurd sa se schimbe asa ceva.Acum chiar sunt nelamurita cu ce se intampla in lume!

7.Am fost leu, acum sunt corcitura de rac si leu, raman la zodia mea, nu imi voi schimba parearea ca sunt rac.nu prea ma atras zodia asta!

8. Leu! Asta raman, asa m-a facut Dumnezeu! Asa raman! Nu ma schimb dupa niste reguli!

| Adredemesconf a răspuns:

Auzi ca acum sunt rac.Eu eram leu.Toata personalitatea mea e de leu.Deci eu sunt tot leu clar laughing! Si nu, nu prea cred in zodii.Adica zodiile au < 0, 001% din interesul meu.
1. Mi se pare destul de evident.
2.Alege si el dupa personalitatea lui, sau pur si simplu alege ce o fi.
3. N-am idee thinking
4.Eu oricum nu credeam in ele.
5.Pai eram leu, si cica acum sunt rac.Eu tot leu ramanwinking
6.Am o personalitate de leoaica.Clar sunt leu!

| forever4you a răspuns:

Dar eu nu vreau ca sa fiu taurcryinginainte eram gemeni si acumsad

Eu o sa spun ca tot gemeni sunt! De mic copli ma stiu gemeni si nu am degand ca acum sa trec in zodia taurului...si acum ce o sa mi se schimbe personalitatea?! Este absurd

1)Probabil asta este

2)eu raman tot gemeni cu aceeasi personalitate!

3)cine stie...nu ma'i poti fi sigur de nimic

4)chiar nu stiu ce sa cred!

5)cand vine vorba de zodii poate ca da

6)credeam in zodii dar acum nu ma'i stiu ce sa zic

7)eu eram gemeni si acum sunt taur! nu vrea'u sa fiu nici o alta zodie in afara de gemenisad

8)Gemeni! sunt gemeni de cand m-am nascut si nu am fost, sunt sau voi fii vreodata taur!

Imi pare rau draga mea ca imi vars toti nervii aici dar m-a scos din sarite!

| Dennys1521 a răspuns:

Deci sa inteleg ca nu mai sunt balantaoh go on
sunt fecioara
eu cam niciodata nu am crezut, in horoscopoh go on

| GuessWho a răspuns:

Am fost pesti, acum m-am varsat, is varsatorlaughing

| Mao a răspuns:

Cica asa e. Dar nu vreau sa cred ca mai nou sunt sagetator. Voi continua sa cred ca sunt capricorn. Pentru ca mereu am cautat pe internet si prin carti caracteristicile acestei zodii, pagini scrise in limba romana, engleza, italiana. Intotdeauna mi s-au potrivit. E zodia mea preferata, e zodia sub care m-am nascut, va ramane in continuare. Nu imi pasa de ce zodie s-a adaugat, si ce zice lumea.

| Mao a răspuns:

@PurePoison, scuza-ma ca ma bag.Nu stiu daca ma crezi, si chiar de nu o faci poti cauta pe internet. Pastele cailor... EXISTA.
Dovada? http://ro.wikipedia.org/wiki/Pa%C8%99tele_cailor

rroxi44
| rroxi44 a răspuns:

Fiica-mea si mama sunt in aceiasi zodie / Sagetator. Iar eu am avansat Leoaica. Nu mi se pare potrivita zodia. Nici pentru mine, nici pentru mama. Totusi este amuzant. De acum cand "rag" la oamenii o sa am o scuza laughing
Numai bine si un horoscop plin de vesti bune happy

| tyana a răspuns:

Deci din taur devin berbec, imi raman coarnele si e ok tongue Dar ce ne facem cu sarmantii barbati din balanta, mari cuceritori care se transforma in timide fecioare?batting eyelashes

| thegreatgatsby a răspuns:

Tot fecioara sunt, deci e bine. Lol

| DdDiX a răspuns:

Pai cam greu...eu m-am nascut pe 3 august si normal sunt leu.nu as putea spune ca sunt rac...

ce tampenii...nu au ce sa faca

| PufuleţiCuCaramel a răspuns:

Fenomenallaughing
eram gemeni, acu sunt taurlaughing

| PhotoIsMyLife a răspuns:

Se pare ca sunt Taur si eram Gemeni. Sper sa fiu Leu devil.

| SteauaNordului a răspuns:

Zodia asta a aparut de curand, deci cei care se vor naste pe 1 aprilie hopa pacaleala : nu sunt berbeci ci pestiwinking
Eu sunt nascuta pe 2 aprilie si sunt un berbec autentic, nascuta dupa revolutie. Avem aceleasi zodii, nimic nu se schimba. Asa nu ar fi cazul sa mai apara si o luna in an? Asta inseamna ca traim mai putin?

Răspuns utilizator avertizat
| ΞJustΞмэΞ a răspuns:

Eu cred ca este o mare prostie. Unii oameni ajung sa se arunce de la balcoanele Parlamentului in timpul unor sedinte de Guvern si astia ne dau stiri cu schimbarea zodiilor si/sau ascendentelor. Mie mi se pare o mare prostie.

1. Da, foarte probabil.Eu sunt sigura de acest fapt.Televiziunile ar face orice pentru audienta

2. Oamenii se nasc cu personalitatea lor proprie. Un om ambitios din fire nu se poate face dintr-o data un om delasator, moale si lenes

3.Probabil.Fratele meu este Sagetator, dar eu nu sunt.Asadar nu pot face afirmatii nefondate big grin

4.Depinde.Dar se incura intr-un amanunt atat de mic asa ca nu conteaza

5.Ascendentul este in functie de ora in care te nasti.Nu cred ca daca m-am nascut la 12:30pm si sunt cu ascendent in Scorpion o sa se schimbe doar pentru ca s-a schimbat ordinea zodiilor

6.Eu zic ca da.Probabil astrele ne influenteaza destinul sau ceva de genul asta si chiar daca nu o fac, eu tot o sa cred in zodii. Avand o zodie, ma simt cineva.Cum ar fi o persoana nascuta in zodia Taur sa se imagineze a fi maret si puternic si nimic nu-l poate invinge.Si cei nascuti in zodia Leu se cred puternici si destepti, crezand ca toate persoanele se invart in jurul lui(ca si Soarele care domina aceasta zodie). E imposibil sa se schimbe tot doar pentru ca a aparut asa-zisa zodie Ophiucus sau cum naiba se scrie.

7.Am fost si o sa cred in continuare ca sunt Leu si dupa "noile" date, as fi Rac(ceea ce nu ma caracterizeaza chiar deloc). Daca se vor schimba zodiile si o sa fiu Rac(ceea ce nu cred) eu mi-as dori sa revin la zodia mea pe care o am din nastere si o iubesc.

8.Cu mandrie voi raspunde ca sunt Leu si asa voi ramane pana voi muri.

In incheiere as vrea sa va zic sa nu credeti in prostia asta gen "A 13-a zodie" pentru ca, cel mai probabil, nu exista si o sa va induca in eroare. Ceva gen "Ce zodie sunt, mai nou?"

| tarziu a răspuns:

Oh yeah baby! stiam eu ca am coarnewinking

| Karashi a răspuns:

Mda...pai la mine pot spune ca nu se schimba nimic! Stiu ca sunt balanta, dar dupa noile date, se pare ca sunt fecioara! Pe mine nu ma deprima nici una...la ambele am cam aceleasi calitati si defecte!^_^

| MrBeanTeddyBear a răspuns:

Am ajns Ophiuchus e stupid... straight face