| anonim_4396 a întrebat:

Ati ascultat melodiile participante la Eurovision 2018? Cine credeti ca va castiga anul acesta? Care e piesa voastra favorita?

13 răspunsuri:
| GoldenZenith a răspuns:

Grecia.

| aumih16 a răspuns:

Nu am apucat sa le ascult insa imi voi face timp! urmaresc concursul din 2010! altii au mai multa experienta decat mine si il urmaresc inca din anii 60 70 80 90! am urmarit in 2004 2005 2006 2007 2008 2009 eurovisionul dar nu cap coada ca acum! plus ca acum ma intereseaza si conferintele de presa! care nu ma intereseau! in trecut! dar sunt curios sa aflu ce parere au fiecare! ce sanse au! sa castige! sa se califice! anul trecut le-am urmarit conferintele de presa la fiecare in parte!

| aumih16 a răspuns:

Ce o sa mai rad de aia! din israel grasa aia! netta! data ca favorita la castigarea concursului!

| aumih16 a răspuns:

Imi place de eleni foureira! dar si de reprezentanta ciprului!

| aumih16 a răspuns:

Greciei pardon!

| aumih16 a răspuns (pentru aumih16):

Yianna Terzi ca are si ea un nume totusi!

| aumih16 a răspuns:

Vedem si ceva frumos! la eurovision! de eleni foureira! am ramas surprins sa aflu ca a fost baiat! dar nu este travestit! ci si-a facut operatie de schimbare de sex! a luat hormoni si asta a fost! acum e fata! iti dai seama ca nu poti sa ii spui unui baiat sau barbat care vrea sa treaca de partea sexului feminin! bai nu te mai prosti sau ceva! ca rade lumea de tine! astfel de oameni au o poveste trista! au trecut prin viata! insa fara sa fie realizati! de astfel de oameni nu as rade! as plange! sa vad prin ce trec! ei saracii nu isi dau seama! da mai tarziu vor regreta! dar va fi prea tarziu sa mai faca ceva! in aceasta privinta!

| aumih16 a răspuns:

Si asta este valabil si la fete femei! care vor sa treaca de partea sexului barbatesc!

| aumih16 a răspuns:

Chiar acum ma uitam la prima semifinala a concursului acestea sunt piesele melodiile:

1. Azerbaidjan Aisel X My Heart
2. Islanda Ari Olafsson Our Choice
3. Albania Eugent Bushpepa Mall
4. Belgia Sennek A Matter Of Time
5. Cehia Mikolas Josef Lie To Me
6. Lituania Ieva Zasimauskaite When We're Old
7. Israel Netta Toy
8. Belarus Alekseev Forever
9. Estonia Elina Nechayeva La Forza
10. Bulgaria Equinox Bones
11. Macedonia Eye Cue Lost And Found
12. Croatia Franka Crazy
13. Austria Cesar Sampson Nobody But You
14. Grecia Yianna Terzi Oniro Mou
15. Finlanda Saara Aalto Monsters
16. Armenia Sevak Hanaghian Qami
17. Elvetia ZiBBZ Stones
18. Irlanda Ryan O'Shaughnessy Together
19. Eleni Foureira Fuego

| aumih16 a răspuns:

In a doua semifinala a concursului acestea sunt piesele melodiile:

1. Norvegia Alexander Rybak That's How You Write A Song
2. Romania The Humans Goodbye
3. Serbia Sanja Ilic & Balkanika Nova Deca
4. San Marino Jessika ft Jenifer Brening Who We Are
5. Danemarca Rasmussen Higher Ground
6. Rusia Iulia Samoilova I Won't Break
7. Moldova DoReDoS My Lucky Day
8. Olanda Waylon Outlaw In 'Em
9. Australia Jessica Mauboy We Got Love
10. Georgia Iriao For You
11. Polonia Gromee ft Lukas Meijer Light Me Up
12. Malta Christabelle Taboo
13. Ungaria AWS Viszlat Nyar
14. Letonia Laura Rizzotto Funny Girl
15. Suedia Benjamin Ingrosso Dance You Off
16. Muntenegru Vanja Radovanovic Inje
17. Slovenia Lea Sirk Hvala, Ne!
18. Ucraina Melovin Under The Ladder

| aumih16 a răspuns:

Si tarile calificate deja in finala iata acestea sunt melodiile piesele:

01. Germania Michael Schulte You Let Me Walk Alone
02. Franta Madame Monsieur Mercy
03. Italia Ermal Meta & Fabrizio Moro Non Mi Avete Fatto Niente
04. Portugalia Claudia Pascoal O Jardim
05. Anglia SuRie Storm
06. Spania Amaia & Alfred Tu Cancion

| LilPeep a răspuns:

Nu si nu ma intereseaza

| anonim_4396 explică (pentru LilPeep):

Păcat. E cel mai frumos concurs de muzică.