| Lapusneanu a întrebat:

Ati auzit de siesta? Va place?
Faceti?

10 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Ocazional, e somnul dupamiezii nu va copiati dupa spanioli si spune-ti asa cum se cuvine in limba romana.

| darrio2007 a răspuns:

Este somnul de dupa-masa.Cand sunt liber, da.

| thegatekeeper a răspuns:

Nu. Eu abia pot sa (a)dorm atunci cand trebuie, daramite ziua in amiaza mare. In general nu am stare, deci nu fac asta.

| Kristinikaaa a răspuns:

Da, e foarte odihnitor uneori!

| fuzzer a răspuns:

Desigur.

| Vans a răspuns:

Nu

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
Somnul de dupa-amiaza, imi place foarte mult si da fac, dar nu chiar tot timpul.
Te pup!

| Xenya a răspuns:

Stiu ce este.Nu dorm in timpul zilei deoarece noaptea nu as mai putea sa dorm.

| Lapusneanu explică (pentru Xenya):

Este ceva fiziologic ca undeva intre 13.00-15.00 sa te cuprinda o moleseala asa si ca sa-i reincarci bateriile se spune ca ar trebui sa dormi 25-30 minute nu 3 ore ca asa normal ca nu mai ai somn noaptea

| Xenya a răspuns (pentru Lapusneanu):

Prefer sa stau 30 min linistitaa in pat decat sa dorm 30 min si dupa sa ma simt ametita!