| NoNameJunior a întrebat:

Ati avut intamplari haioase? Daca da spuneti-le va rog.

1 răspuns:
| 211wasgnij a răspuns:

Majoritatea ne aducem aminte de clasa 1, la final toti copii sant premianti, toti primesc cate o carte din partea invatatorului.
Am avut un coleg de clasa care si in clasa a 2-a si intr-a 3 a luat macar o mentiune desi nu s-a preocupat prea tare cu invatatul.
A venit sfarsitul clasei a 4-a, eram ultima serie de copii a respectivei invatatoare, majoritatea colegiilor s-au pregatit cu flori in speranta ca vor fi chemati pe podium, eu am fost cu mana-n buzunar, am stiut ca nu e cazul.
Colegul, care in anii anteriori a prins de fiecare data podiumul, a stat ca vulturul la panda, cu trei trandafiri in mana, s-a strigat lista premiantilor, a fost calm, a inceput sa curga numele cor cu mentiune, deja se vedeau primele semne de neliniste de pe fata sa si stupoare pentru el, a ramas cu florile in mana.
La intoarcerea spre casa l-am insotit, a vorbit in limba celor de la Parazitii si a aruncat florile peste gardul de intrare a unei case.
Multora nu le va placea dar eu si acum surad cand imi aduca aminte de aceasta zi frumoasa cand eram si eu tanar.