| Delia898 a întrebat:

Ați avut vreodată experiențe aproape de moarte? Ce s-a întâmplat și ce ați simțit?

2 răspunsuri:
| dullcat a răspuns:

Slava Domnului ca nu.Dar cam asa s-a simtit cand am avut un episod cu dureri menstruale care m-au paralizat pur si simplu, crampe teribile, cat pentru 11 menstruatii la un loc, parca ma injunghia cineva.Chiar a fost horror pe moment si ma bucur totusi ca n-am ajuns la endometrioza.Nicio femeie nu merita asemenea chin.

| Mindfulness a răspuns:

Când am avut Covid! Nu mai m-am putut ridica din pat,eram teribil de ametit,când ieșeam din camera simțeam un miros foarte înțepat in nas care mă făcea subit sa vomit. Nu se compara oricum cu chinul ce mi-l generează anxietatea și agorafobia, acestea zilnic de ani de zile mă chimie rău de tot. De la jocurile de noroc de altfel era odată sa ajung la sinucidere.,, Moarte" e aceea când nu îți trăiești deloc viața, ți-o irosești datorita temerilor, a fricilor, a insecurității.