| chiftelutacrocanta a întrebat:

Ati mai trecut prin acele zile cand ati simtit ca nimeni nu va iubeste? Ca sunteti urati de toata lumea? Ei bine eu am trecut,si mi-am dat seama ca credinta in aceasta stare face ca toata ziua sa nu te placa nimeni. Daca iti incepi dimineata spunand ca esti norocos,si mereu spui ca lumea te iubeste,si ai incredere in acele ganduri intrerupte, uite ca ziua chiar asa iti va fi.Eu cred ca conteaza foarte mult increderea in acele ganduri pozitive si negative, voi ce credeti?

Răspuns Câştigător
| J0B0MAT a răspuns:

Da,am trecut peste ele. Gandirea pozitiva ajuta la mentinerea sperantei si a linistii interioare.

12 răspunsuri:
| T0T a răspuns:

Prostii.

| Doub a răspuns:

Când eram mică aveam zile de genul.
Acum stau şi mă amuz de cât de naivă eram.

| Suck a răspuns (pentru Doub):

Poti fi urâtă de toți dacă eşti iubită de cine contează.

| Doub a răspuns (pentru Suck):

Hm, inteligent spus.

| gemeni6226 a răspuns:

Exact asa e cum spui.Tu creezi lumea in care esti prin ceea ce gindesti.Devii ceea ce crezi ca esti.Nimeni nu poate gindi in locul tau si ceea ce crezi ca e adevarat asa este indiferent ce cred altii.As putea da multe exemple cum functioneaza aceasta metoda cert este ca asa e.Mie imi reusesc toate zilele pentru ca mereu gindesc ca azi o sa mearga totul bine.Ei bine nu am fost mereu asa dar am fost invatata sa gindesc astfel si de atunci viata e cu mult mai buna si cu mult mai frumoasa.

| Suck a răspuns (pentru gemeni6226):

Deşteaptă te-o făcut mami tău. Tu şi chifteaua vorbitoare ați descoperit izvorul fericirii, îți imaginezi că eşti fericit şi gata...îți curg mucii de la atâta râs. Sunteți o grămadă de plângăcioşi leneşi care nu fac nimic pentru a le fi mai bine, e mai uşor să stai la pc.

| OmniSpirit a răspuns (pentru gemeni6226):

Ma bucur sa mai vad si oameni de mai multa vreme pe pamantul care nu se rezuma doar la a pupa mana preotului si a crucii.

Respect!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

acele zile sunt mereu, sunt conștientă că nu mă iubește nimeni...și cu sau fără încredere, nu prea se schimbă lucrurile.

Răspuns utilizator avertizat
| OmniSpirit a răspuns (pentru anonim_4396):

Ce te face sa crezi ca este asa?
Vad atatia tineri si copii pe acest website si mergand pe drum cu aceeasi mentalitate.
Nu critic starea voastra ba chiar o inteleg. Stiu ca va lasati capul pe perna si va uitati in gol simtindu-va singuri si cu multe frustrari.
Stiu ca ati rabufnit de multe ori si tare va este dor de o imbratisare sincera si calduroasa.
Cautati incontinuu ceva care sa vindece ranile si nu este timp ca apar altele si parca acest ciclu nu se opreste. Dar tot timpul exista o solutie.

Trebuie sa realizati ca fericirea nu va fi niciodata in afara voastra si ca starea voastra de spirit sta in palmutele voastre. Stiu este greu la inceput dar, nu lasati capul in pamant si lacrimile sa va umezeasca piciorusele.

Daca pui baza fericirii in alta persoana sau in orice altceva apoi cand acel ceva nu va mai fi aproape sau la indemana vei suferi devenind dependent de o fericire mecanica.

Dumnezeu este in fiecare si incearca sa te intorci la esenta ta interioara si nu ai sa te mai simti singura si lasata la o parte.
Crede-ma, cu totii suntem foarte iubiti chiar daca, uneori ne simtim singuri. De fapt mintea spune acest lucru, daca vei asculta mai atent inima ta vei sti ca este imposibil sa fi singura si fara importanta.

Totul depinde numai de noi de puterea noastra de a intelege viata.
Iesi din bula aceea unde tristetea si singuratatea triumfa si fa tot posibilul sa iti asculti inima.

Cand o vei auzi nu vei mai plange de tristete ci de fericire. Cand o vei auzi nu te vei mai simtii singura si il vei auzi pe Dumnezeu/Creator.

| TheLoveDoctorr a răspuns:

Suntem cu totii constienti ca lumea necunoscuta nu da un rahat pe noi si ca vedem oameni importanti care nici nu se uita la noi.Pe mine chiar nu ma deranjeaza,stiti de ce? Ca ma gandesc "uite saracu,cu Mercedes-ul lui,cu actele lui si costumul lui scump nu poate sa savureze un sarut romantic fara sa-i sune telefonul sau sa-si aminteasca de probleme lui,nu poate sa rada pana face ferba la abdomen cu prietenii lui in club, nu il iubeste nici o fata asa cum ma iubeste pe mine deoarece eu stiu sa-i ofer atentie ei, nu problemelor mele si a angajatilor". Si deja sunt mai fericit, eu am castigat iubire si o zi insorita, el doar bani. E un sarac

| MrLucas a răspuns:

Nu prea mi s-a intamplat.Chiar si asa, eu nu prea pun la socoteala chestiile de genul, asadar nici ritualul tau de dimineata nu ar avea sens in cazul meu, ma simt bine oricumlaughing