| WaterDrop a întrebat:

Atunci cand isi face aparitia in scena o tipa la care ravnesc toti, credeti ca glumele cu tenta gay facute intre barbati, gen "iubire", "puisor", glume despre marimi, etc, menite sa le afirme masculinitatea in fata ei doar pentru ca nu pot sa se mai omoare intre ei ca pe vremuri atunci cand cine manuia cel mai bine sabia, se alegea cu femeia, ar avea o influenta pozitiva cat de mica asupra ei? Sau din contra, vor emana disperare si o vor indeparta? Cum ati proceda ca sa fiti deasupra lor intr-un asemenea scenariu, ati apela la glume de prost gust sau ce ati face? Dar voi fetelor, ati fi atrase de tipul acesta de glume sau ati lasa faptele lor sa vorbeasca de la sine?

Vor fi apreciate raspunsuriile persoanelor peste 20 de ani, pentru ca au bacul luat si cu putin noroc pot gandi.Hater, stiu.

Răspuns Câştigător
| OoBunnyoO a răspuns:

Nu stiu exact pe unde se intampla treaba asta. In grupurile prin care m-am invartit eu nu prea se practica obiceiul asta. De regula, daca voiau sa ma impresioneze pe mine sau vreo alta fata si era competitie, incercau sa stea mai mult in preajma ei si incercau sa poarte mai multe conversatii cu ea. Nu prea faceau astfel de glume intre ei.

Cunosc si grupuri de baieti care fac astfel de glume intre ei, dar nu sunt facute atunci cand sunt fete prin jur, deci banuiesc ca nu asta ar fi situatia.

Singurele dati in care am vazut astfel de comportament a fost cu oamenii pe care nu ii cunosteam, prin metrou, pe strada, prin parc si voiau sa imi atraga atentia devenind foarte galagiosi si facand astfel de glume intre ei. Dar de regula erau genul de oameni pe care nu mi-as fi dorit sa ii cunosc. Deci banuiesc ca ai deja raspunsul. De regula stau sa analizez jocurile de putere intre ei, ma gandesc ce tip de comportament eu si ce tip de oameni sunt, cum vor reactiona si astept sa vad daca reactioneaza cum am prezis. Dupa ce ma distrez, plec. Nu imi plac tipul de oameni foarte galagiosi. Mi se pare ca oamenii galagiosi, in general au o minte linistita, iar eu prefer mintile galagioase. Asta ar fi si motivul pentru care nu prea ma dau in vant dupa asa ceva. Dar evident, este doar o preferinta personala.

| WaterDrop explică (pentru OoBunnyoO):

N`am rezistat, iti mai trebuia doar una:

https://imgur.com/yVpQ31V

DevilBunny laughing

| OoBunnyoO a răspuns (pentru WaterDrop):

Eh, tu ai fost al 666-lea, deci nu sunt foarte sigura ca a depins numai de mine treaba asta. tongue

| WaterDrop explică (pentru OoBunnyoO):

Lucrurile bune mereu intarzie sa apara.

26 răspunsuri:
| Dismally a răspuns:

Oare cum ar putea fi impresionata de astfel de glume? Sau ce fel de femeie ar trebuie sa fie, pentru a fi impresionata de asa ceva? Cu un comportament ca acesta de cimpanzeu nu vei castiga nimic.

| WaterDrop explică (pentru Dismally):

Oho, ai fi surprinsa cate reactioneaza pozitiv atunci cand tipul "glumet" al grupului ii inteapa pe restul cu astfel de lucruri iar ei nu`i raspund sau se fastacesc. pentru ca vede in el o persoana care detine controlul si este mai sus ca ei.Comportamentul de cimpanzeu de care spui tu, atrage foarte multe victime.Curiozitatea este, de ce?

| Mihailescu_Valeriu_1953 a răspuns (pentru WaterDrop):

Pentru ca multe femei prefera masculii de tip goriloid, care sa le domine in asternut; dar niciodata nu vor recunoaste deschis ca asta le place. laughing laughing laughing

| UnBroken2016 a răspuns:

Una ca aia din Deadpool ar fi impresionata (presupun) de astfel de glume.

| WaterDrop explică (pentru UnBroken2016):

laughing Bine gandit.Insa ce ai face cand chiar este impresionata si o vrei? Ai renunta la "lupta" pe ideea ca daca face asta, nu merita sa-ti bati capul cu ea si te`ai impaca cu ideea ca ai pierdut sau ai gasi alta modalitate sa fii mai bun ca ei?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu cred ca "iubire"," puisor" sunt glume cu tenta gay laughing (doar daca "masculii" din acel grup nu isi fac aceste "complimente" unor altora ) ceea ce nu prea cred din moment ce vor sa impresioneze "femela" laughing - consider aceste cuvinte/ glume (cum zici tu) doar niste 'replici de agatat ' super proaste!
Sa apreciez...ce,Prostia?
Incapacitatea lor de a deschide, purta o discutie rezonabila, de a fi destepti si... diferiti prin a-si gasi propriile replici de agatat non-cocalariste, de a fi cu adevarat amuzanti?

Sunt fata, si sincer nu as putea "aprecia" asa ceva!(a, si da am si peste 20 de ani happy )

Eu apreciez un barbat care are propriiul stil de a fi.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Asta e comportament infantil. Mie imi place sa ma frec de piciorul de piciorul fetei in timp ce las, lasciv, sa-mi curga putin scuipat prin coltul gurii. Nu a functionat niciodata. Si cand a functionat fata era semi lesinata. Probabil era si surdo-muta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mda.
Daca iti place o fata,te duci la ea si vorbesti cu ea,nu stai si faci glume ca cocalarul.Te prezinti frumos,si o inviti in oras,ce e asa greu? Daca e singura,si interesata de o posibila relatie,si tu pari un tip pe placul ei,o sa iasa cu tine,si dupa intalnire,ori o sa fi cu ea,ori o sa ramaneti amici,ori nimic.
Cam asa fac baietii care nu sunt din categoria "cocalari".
" Cum ati proceda ca sa fiti deasupra lor intr-un asemenea scenariu, ati apela la glume de prost gust sau ce ati face?" - Le-as raspunde plictisit, ba chiar as mai adauga " da, e mica, i-am pus costum de iron man sa nu o rup noaptea" etc, prin asta arata ca nu imi pasa de ce zic ei si nu ma afecteaza. laughing

| Idris a răspuns:

In primul rand, amestecarea dintre barbati si femei in acelasi loc in acelasi timp pot avea consecinte rele dupa cum tu insati ai afirmat in intrebarea ta.
2- Aceasta mai poate duce la atingeri indecente, intre cele doua parti(barbati si femei), cum ar fi ca strangerea maini ca intre barbati sau atingerea palmelor intre cele doua sexe, iar acest lucru e mai rau decat daca ai strange in mana un fier incins.

3- O alta consecinta grava, este aceea ca un barbat sau chiar o femeie poate sa se indragosteasca orbeste sau nebuneste unul de celalalt datorita interactiunii prelungite dintre cei doi, iar acest lucru poate duce la neglijarea sotului sau a sotiei, a familiei sau chiar la divort.

De aceea sfatul meu este sa te abtii cat poti de mult de la astfel de intruniri, sa eviti sa privesti ostentativ la partile sexului opus, pentru ca acestea sunt chestii rusinoase si nu aduc nici un avantaj si nici un beneficiu ci mai mult rau.

| ALittleDeath a răspuns:

As fi raspuns si eu, dar ai zis ca apreciezi doar raspunsurile celor de peste 20 ani...

| WaterDrop explică (pentru ALittleDeath):

Nu am zis ca nu le voi citi si pe restul.Insa clar vei da un raspuns gresit.Crezi ca-mi poti dovedi contrariu?

| ALittleDeath a răspuns (pentru WaterDrop):

Raspuns gresit? Nu exista cand vine vorba de opinii.

| WaterDrop explică (pentru ALittleDeath):

Da`i bataie.

Răspuns utilizator avertizat
| Coquina5 a răspuns:

Nu, puisor, nu esti hater.
esti prost facut gramada.

| Mrr2000 a răspuns:

Iti dai seama ca sunt mai mulți adolescenți (sub 20 ani) decat adulți? Adica daca nu ne asculti parerile ok...

| maaluuu a răspuns:

Discriminare de varsta crying am 19 ani si am si bacul luat.ce nu vrei sa-ti dau un sfat?

| WaterDrop explică (pentru maaluuu):

Nu cautam nici un sfat, doream doar sa intaresc anumite convingeri.De sfaturi am podul plin laughing.Te astept la anul sau la urmatoarea intrebare, daca nu va mai fi o cerinta anume si vei avea chef.

| satanguard a răspuns:

Hmmm draga waterdrop...e o întrebare excelenta una la care doar 6 persoane pe lumea asta au răspunsul.cred ca in prezenta unei tipe de genu asta nu contează ce fel de "glumite"faci.sansele sunt destul de mari s-a nu aibă si creier astfel ca poti incerca tot felul de tertipuri(in limita decentei). tocmai fiindcă atrage priviri, a cunoscut tot felul de caractere si nu m.ar mira daca nu cumva a ascultat astfel de discutii.priveste partea buna deja e in grupul tau, sanse sunt s-a placa pe cineva de acolo and we all know what that means