| Drimmero a întrebat:

Aveti hobby-uri? Ce va place voua cel mai mult sa faceti in timpul liber, practicati vreun sport?

Răspuns Câştigător
| Cosmin86 a răspuns:

Nu prea pot sa pierd la un amator, in general cu amatorii joc cu 60 de secunde pe ceas si ei infinit... am vazut ca multi nici nu stiu finaluri sau deschideri.

Marea problema a sahului este ca depinde foarte mult de memorare... spre exemplu trebuie sa stii toate structurile de pioni ( karlsbad, maroczy, etc. ) si planurile fiecareia, altfel pierzi rapid.

Apoi deschideri ( eu ce joc in concurs le stiu pana la mutarea 18 si tot nu e destul ) si finaluri ( sunt sute de pozitii de final pe care trebuie sa le stii, gen : tura+pion vs tura, cand regele advers e taiat la 3 coloane... apoi cand e la 2 coloane, etc. ).

Iti spun din experienta, un amator nu are nici cea mai mica sansa cu unul care are rating bun la concursuri oficiale ( organizate de federatie ).

64 răspunsuri:
| Drimmero explică (pentru R0R0):

Cu liverpool am cele mai frumoase amintiri, mereu a fost o echipa care a jucat un fotbal frumos cand a dat de Arsenal, nu se stie sigur daca o sa ia bataie Liverpool, au un atrenor bun si la cum o stiu eu pe Arsenal, niciodata nu e sigura de bataie, pana nu aud fluierul final, nu mai cred in basme de genul! Dar in general, pe Liverpool i-a cam batut pe unde i-a prins in ultimul timp/

| R0R0 a răspuns (pentru Drimmero):

Suuuuuuper.

NOname
| NOname a răspuns:

Dansul, body buildingul, plus...
http://www.tpu.ro/......sa-ma-joc/

| UnBroken2016 a răspuns (pentru Drimmero):

Ma mir ca nu ai pus "sa ma uit la meciuri" prima laughing

| UnBroken2016 a răspuns (pentru Doub):

Ce ai facut mai saracii fete? Mai zici de mine rolling on the floor

| Doub a răspuns (pentru UnBroken2016):

Serios dacă ştiulaughing), dar văd că am lăsat-o cu traumelaughing

| WaterDrop a răspuns:

Ce mai poate fi denumit hobby, cand o viata bine organizata este numai timp liber thinking

| Dismally a răspuns:

Sunt mai multe lucruri - ma uit la un film sau un serial, ies la o plimbare sau la o bere ceva. Sahul se pune ca sport? laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sa dorm happy - cel mai mult -e un hobby happy

| RAY a răspuns:

Plimbarea cred e un mod de relaxare a minti, cititul e un sport al creierului, statul pe internet acumuland noi informati =noi conexiuni in creier, imi place sa ascult muzica, sa conversez, sa invat o limba noua, dar luna asta sunt 100% pe fotbal, la noapte la ora ma uit la meci joaca usa-argentina

| RAY a răspuns (pentru Dismally):

Sahul este cel mai bin joc pentru minte

| Drimmero explică (pentru RAY):

O,stai pentru copa America, nu te recunosc!

| RAY a răspuns (pentru Drimmero):

Da mereu m-am uitat la mondiale si europene

| Drimmero explică (pentru RAY):

Asta e alta competitie, nu are treaba cu turneele finale.

| RAY a răspuns (pentru Drimmero):

Ai vazut Spania-Croatia?

| Drimmero explică (pentru UnBroken2016):

Timpul nu e pierdut!

| Drimmero explică (pentru RAY):

Nu,2-1 cica a fost. Italia-Spania in optimi, ce meci!

| 01042004 a răspuns:

Cel mai mult imi place sa stau pe facebook si sa ascult muzica rock

| 01042004 a răspuns:

Cel mai mult imi place sa stau pe facebook si sa ascult muzica rock.

| Drimmero explică (pentru anonim_4396):

Aici ma alaturi tie/

| Drimmero explică (pentru Dismally):

Se pune, este sportul mintii, un joc dificil ce necesita gandire. Eu nu sunt neaparat un perfectionist, dar nu ma bat multi la sah.

| Drimmero explică (pentru 01042004):

Combinatia letala!

| Dismally a răspuns (pentru Drimmero):

Atunci ar trebui sa jucam o data happy

| IAmTheLegendary a răspuns:

Pc, pc, pc, pc, am facut handball, alerg cu colegii pe afara, bla bla, nimic interesant. happy

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns (pentru UnBroken2016):

Tragic. Cred ca ma reapuc de sala ^_^

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Din pacate anul asta am pierdut legatura cu mine. Incerc sa ma regasesc laughing

| Sociopat a răspuns:

Imi place sa fumez iarba si ***.

| Cosmin86 a răspuns (pentru Drimmero):

Cat de bine joci, ce rating ai?

| Drimmero explică (pentru Cosmin86):

Nu tin scorul sau ceva, joc rar, dar o fac destul de bine.

| Cosmin86 a răspuns (pentru Drimmero):

Nu scor, rating la federatie... sau nu joci in turnee, joci doar amicale?