| anonim_4396 a întrebat:

Aveti o viata aglomerata si mereu trebuie sa fugiti dintr-o parte in alta ca sa nu intarziati? daca da, cum reusiti sa va mai si relaxati?(ma refer atunci cand chiar nu ai la ce sa renunti ca sa ai putin timp liber, iar problema asta sa exista de un timp mai indelungat, adica sa nu fie doar o saptamana aglomerata, ci zi de zi la fel).

3 răspunsuri:
| arrriadna a răspuns:

Salut. Mie imi place sa ma bucur de cateva minute dimineata cand imi beau cafeaua (doua tigari, o cana cu ness cald, liniste daca se poate si sa scot nasul pe geam) si alte cateva minute seara inaintea de somn (ingrijirea tenului ma face sa ma simt tanara, inmiresmata si cumva fresh-obosita).
E aiurea ca asta inseamna sa fii adult, dar... na, asta e.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

In place o astfel de viata. Cand simt ca deja aceste activitati au atins cota maxima, dar trebuie sa continui, ma gandesc cat de dulce va fi relaxarea de dupa(statul la calculator, cantatul, dansul)

| Malvinutzz@ a răspuns:

Eu sunt in situatia asta:sunt clasa 12 si muncesc la un fast food 8 h p zi cu 2 libere pe saptamana zilnic ma trezesc la 6 plec la 6 jumate si vin seara la 10 jumate fac dus si ma bag la somnik. de abia astept sa termin sc si sa am si eu timp de relaxare. in timpul liber ma plimb distrez...asta i viata trebuie sa ti organizezi putinul timp liber ca sa fii la punct cu toate. asa e viata si fac astea din cls 9 adica de 4 ani m-am obisnuit...