| AvalohAlyn a întrebat:

Bun.Viata e frumoasa.De acord.Dar de ce e si asa de grea? Voua cum vi se pare viata pe Pamant?

Răspuns Câştigător
| RainmakerX a răspuns:

Hey!
Daca totul ar fi usor atunci viata nu ar mai fi frumoasa...care ar mai fii placerea sa reusesti ceva anume sau sa vezi ceva anume daca acel lucru ar fi accesibil tuturor?
Trebuie sa fie grea... de ce? Pai daca este grea atunci orice lucru marunt pe care il reusim ne-ar face viata mult mai frumoasa. Daca am avea totul, daca nu ar trebui sa depunem vreun efort pentru a face rost de ceva atunci care ar mai fi distractia in a-ti trai viata? Am fi doar niste "spectatori" la propriile noastre vieti monotone. Nu ar fi necesar sa luam nicio decizie...nimic, nu ne-am putea bucura de ceva bun intrucat totul ar fi bun si de aceea acel lucru ar fi unul oarecum infim pentru unii ca noi care au deja totul.

La varsta mea nu are cum sa mi se para decat usoara...nu am iesit inca in lume ca sa vad adevarata viata, pe cont propriu ca sa pot spune cu certitudine ca este grea sau usoara. De ce este usoara pentru mine? Pai este usor sa fii un copil, sa aiba altii grija de tine pana cand cresti un pic ca sa-ti porti singur de grija.
Este doar parerea mea.
Succes!

8 răspunsuri:
| IsabelaIssa a răspuns:

Este vorba de cum percepe fiecare. Pentru unii momentele frumoase pot sa fie urate si invers. Totul este in mintea omului, deci viata este asa cum ti-o faci in mintea ta.

| MiyakoSaki a răspuns:

Paca acum nu a fost prea grea sau prea usoara, pentru mine.Depinde de fiecare, daca te chinui sa gasesti raspunsuri la intrebari de genul, o sa percepi viata ca fiind mult mai grea happy

| T0T a răspuns:

Viața e frumoasă sau ușoară numai pentru unii. Pentru alții este grea și oribilă dar depinde de fiecare acum. Nu putem să generalizăm o opinie legată de viață.

| ksuper31 a răspuns:

Eu prefer viata Pluto. Pacat ca singura persoana cu care as sta acolo e atat de grasa incat Pluto ar fi atrasa de campul ei gravitational.

| nlko a răspuns:

Depinde...Uneori frumoasa, alteori urata, uneori grea, alteori usoara, uneori spontana, alteori previzibila... cert e ca noi putem sa incercam sa o schimbam daca nu ne place.

| andy95summer a răspuns:

Plina de surprize si multe lucruri ilogice.

| Leeah a răspuns:

Mai ușoară decât viața pe Marte.

| PrisonerInYourLife2 a răspuns:

Da,cum spui tu, viata e frumoasa. Dar nu te gandi ca e grea! Doar o viata ai! traiesteo din plinlaughing
Si viata pe pamant e super, cu poate sa fie? e super daca nu te gandesti la ce e rau, gandeste-te la ce e mai bine. Si e normal sa se mai intample si ceva rau pentru ca aasta e viata! laughing