| LoveBellaLoveEdward a întrebat:

Acum cateva zile doua colege s-au certat, eu tineam cu una dintre ele. i-am dat niste conversatii cu mine si cealalta fata. Dar ea crede ca sunt false, dar nu sunt. Cand i-am spus nu ma crezut.Acuma ele vor sa ma bata penmtru ca am bagat strambe cica.Cum sa rezolv problema?

3 răspunsuri:
| alynutza6820 a răspuns:

Bună!

Ai o mare problemă aici!
Cred că eşti conştientă că niciuna nu îţi este prietenă dacă vor să te bată.
Nu trebuia să te bagi, acum cred că ţi-ai dat seama, dar faptul este consumat!
Calmează-te şi încearcă să nu te mai gândeşti. Evită-le şi dacă vor să îţi facă ceva, fi mereu cu cineva prin preajmă, cel puţin dacă vezi că situaţia merge din rău în mai rău... sad
Sper că ţi-am fost de ajutor:_)

| LoveBellaLoveEdward explică:

Multumesc de sfaturi, dar a fost o neintelegere. M-am impacat cu amandoua. Oricum va multumesc de sfat.

| Elsiane a răspuns:

Nu trebuia să te bagi. Trebuia să le lași să se împace ele singure. Spune-le pur și simplu că nu este adevărat. Dacă ele s-au certat asta nu înseamnă că trebuie să spună minciuni despre tine, care ai incercat să le ajuți.