| HappinessAfterSadness a întrebat:

Aici toata chestia este ca as vrea sa atrag un baiat,ca il iubesc dar el nj stie si mi-e rusine sa ii spun.A avut pe Facebook niste poze,le-a pus pe privat si i-am scris sa mi le arate si ca vreau sa vad mai multe poze cu el.El mi-a raspuns ca EL vrea sa vada mai multe poze cu mine. Buuun... special pentru el mi-am facut niste selfie-uri mai provocatoare,adica una cu decolteul meu, ca asa ii place lui.Una am facut-o cantand la orga, ca stiu ca si el canta la asta.Am stiut sa cant si eu dar profesorul a plecat dincolo.Cand le-am facut am fost atenta detaliu cu detaliu.Si i-am trimis pozele acelea mai provocatoare si aia cu orga si nu mi-a scris nimic.Am uitat cum sa cant la orga dar de dragul lui am facut poza.Eu acum m-am gandit sa il intreb ca "ce zici de pozele mele?",sau sa ii spun ca si eu am stiut sa cant,sau sa il rog, cum l-am rugat inainte de a-mi cere sa ii arat pozele mele, sa imi arate pozele lui.Sa ii cer sa imi arate si el pozele lui(cele pe care le-a pus pe privat), adica sa insist sa mi le arate? Ce parere aveti, ce sa ii spun din variantele de mai sus? Sau ce alte variante mai aveti?(numa sa il atrag vreau!)

3 răspunsuri:
| WaterDrop a răspuns:

Suna a viitor viol/santaj.O poza ii era de ajuns, daca te placea, tinand cont ca exista mereu optiunea de a va intalni fata in fata, unde nu mai aveti programe de editat.Probabil urmareste sa se laude pe la prieteni ca te-a pacalit sau chiar mai rau.Lasa`l si cauta in alta parte.

| Caro34 a răspuns:

Povestea asta e spusa tare incurcat - sa ne scarpinam cu mana stanga in partea dreapta, cand avem si o mana dreapta la dispozitie. Deci simplu: iti place un baiat si vrei ca el sa stie asta. Ce atatea poze cu decolteuri, cantece si alte cele! Vorbeste frumos cu el, apoi du-te si te intalneste cu el - cea mai frumoasa imagine pe care cineva si-ar dori-o ar fi ORIGINALUL, adica TU! Daca si cu el tot asa de complicat vorbesti, atunci nu te astepta sa inteleaga ceva: foloseste propozitii scurte si clare, vorbeste frumos, zambeste in timp ce vorbesti, fii spirituala, inteligenta, magica; restul vine de la sine. Numai bine!

| nhhv a răspuns:

Ceea ce pot să-ți spun e că faci o mare greșeală. Vrei să fii ce nu ești. Iar partea cu pozele provocatoare, tu încerci să-l atragi pe el doar cu ajutorul bustului. Mă rog, e treaba ta ce și cum faci, însă nu faci bine. Vrei să-l atragi? Fii tu. Poți face un joc cu el, să vă spuneți unul altuia lucruri despre voi, să discutați chestii. Cu disperarea asta de a-l avea, să știi că ai toate șansele să-l alungi.