| amaadina a întrebat:

Ajutati'ma va rog cu un discurs pentru sfarsit de clasa a 7-a... spre colegii din a 8-a si spre profesori... happy

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pe mine cine ma ajuta sa zic ceva despre direcor in discurs?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Batranul timp cu barba alba loveste cu precizie gangul. Abia acum, la sfarsit, intelegem cu totii de ce.
In adierea blanda a vantului plutesc usor petalele copilariei.Pe una din ele sta scris:,, clasa a VIII-a a Scolii Generale...". Da, e petala voastra, dragi colegi mai mari.Si v-ati desprins cautandu-va drumul spre viitorul vostru, viitor pe care va trebui sa-l lasati sa se desfasoare, aidoma copacului, ram cu ram.
Tuturor ne va fi dor de primul an, in care ei ne erau la fel ca si fratii mai mari. Ii priveam cu admiratie, stiind ca mereu vor fi exemplul nostru.
Norocul a dat peste noi atunci cand am reusit sa legam prietenii stranse cu ei.Ne-am petrecut ultimii ani alaturi unii de altii, iar cu timpul, toti am realizat cat de importanta este copilaria si prieteniile intre copii.
Acum, insa, vor ramane doar amintirile pe care multi dintre noi nu le vom uita, ba chiar ni le vom aduce aminte cu mult drag.
Speram ca viitorul sa va indeplineasca toate visele si sa nu va schimbe in totalitate.Zambetele si ideile copilaresti de alta data trebuie pastrate in suflet pentru totdeauna.
Mult succes si va multumim pentru toate momentele speciale petrecute impreuna si sprijinul pe care ni l-ati acordat.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si pe mine cine ma ajuta ca nu stiu cum e cu discursul

| lucianpasserby a răspuns:

Nu trebuie sa fie foarte lung, caci colegii tai nu vor avea chef de prea multe bla-bla-bla-uri. Trebuie sa fie ceva prin care iti exprimi recunostinta fata de profi.si sa fi increzatoare in viitorul an. Ceva gen."Iata-ne acum, la un nou final de an scolar. Nu este un sfarsit, ci doar un nou inceput, in perspectiva clasei a VIII-a. Bineinteles, anul care a trecut a fost unul dificil, insa presarat cu momente foarte frumoase, pe care mi-as dori sa nu le uit prea curand. Toate aceste evenimente au avut loc intr-un mediu propice invataturii, de care s-au ocupat domnii si doamnele prof. Trebuie sa privim cu incredere spre un nou an scolar. Va urez tuturor o vacanta placuta!" asta daca esti sefa clasei si vrei sa le faci pe plac profilorbig grin... daca nu... poti vorbi mult mai lejer, mai liber. Succes!