| SiMpLa a întrebat:

Buna all.Am si eu o nelamurire ma intrebam ce studii mi-ar trebui pentru a alege o carierea de psiholog ma refer la ce fel de materii treuie sa invat, ce facultate sa termin si ce liceu. ma intereseaza tot:*:* mS

Răspuns Câştigător
| Corina a răspuns:

Pentru a putea opta pentru meseria de psiholog, este suficient sa termini facultatea de psihologie, eventual si master in domeniu. Cat despre liceu, acesta nu prea conteaza, dar in general un liceu teoretic.