| anonim_4396 a întrebat:

Buna am 11 ani si noaptea trecuta am visat ca am invitat un baiat de 14 ani sa doarma cu mine. El vroia sa facem sex dar eu nu m-a frecat odata pe burta si am simtit ceva ciudat nu stiu cum sa explic.Parca s-a facut odata zi deoarece nu imi amintesc noaptea.Si a doua zi vroiam sa m-ai doarma o data cu mine dar m-am trezit in momentul acela.In seara inainte de vis ma gandeam la un baiat.Visul vine de la un drac? Exista vise de la draci? Era doar mintea mea? Am citit pe internet despre draci si visuri si mi-e frica sa nu visez in nopatea asta un vis cu draci chiar daca e facut din mintea mea.Ma puteti ajuta cu intrebari?

Răspuns Câştigător
mariana
| mariana a răspuns:

Daca intr-adevar ai 11 ani, cred ca este cazul sa citesti povesti inainte de a te culca si sa nu navighezi pe internet, pe cine stie ce site-uri, care nu sunt recomandate pentru varsta ta frageda. Gandurile la baieti nu sunt bune, pentru ca esti prea mica pentru a invita baieti ca sa se "culce" cu la tine, chiar si in vis.
Nu stiu ce crezi tu despre relatiile dintre un baiat si o fata, dar cu certitudine, sub nici o forma, nu trebuie sa te gandesti ca poti sa "dormi" cu un baiat, la care te gandesti. In perioada aceasta este bine sa-ti traiesti copilaria, sa citesti povesti, sa te joci cu papusi, sa citesti cartile recomandate pentru scoala, pentru ca daca acum ai 11 ani, posibil ca abia ai terminat cl. a IV-a si vei intra in cl a V-a, esti foarte mic (a), sa-i ajuti pe parintii tai la treburile din gospodaria voastra si sa te joci cu ceilalti copii de varsta ta si nu cu copii mai mari decat tine. Cand vorbesti de sex, cred ca nici nu prea stii ce inseamna acest lucru, ori chiar daca ai habar, nu te gendesti la consecintele pe care le poate avea, incepand viata sexuala, de la aceasta varsta. E posibil ca hormonii tai, "tropaie" prin tine (pentru ca esti la varsta pubertatii), dar sa sustii ca ai simtit ceva "ciudat" prin burta, cand acel baiat din vis te-a mangaiat, cred ca totusi este prea mult. Cred este bine sa faci ceva sport, care sa-ti consume energia, pentru ca o sa ai timp, cand cresti, sa intelegi ce inseamna dragostea, pentru ca doi oameni trebuie sa se iubeasca atunci cand au relatii intime, nu sa faca sex. Cred ca despre acest lucru trebuie sa discuti cu mama ta(daca esti fetita) si cu tatal tau (daca esti baiat). Daca cumva, fiind fata, ai deja ciclul menstrual, din acea relatie la care iti sta mintea, ar putea sa se nasca un bebelus si atunci cine ar avea de pierdut? Cred ca doar tu, pentru ca iti vei strica copilaria si vei aduce pe lume un copil, care ar putea sa aiba probleme, pentru ca tu nu esti, la aceasta varsta de 11 ani, dezvoltata din punct de vedere fizic, iar din punct de vedere spiritual nici nu poate fi vorba sa stii ce este de capul tau.
Cu privire la draci, ei sunt intruchipati de persoane care fac rele si care ar putea sa te atraga si pe tine in mocirla in care se scalda acestea. Eventualele intrebari pe care ai vrea sa ti le punem, eu sunt dispusa sa incerc sa-ti pun urmatoarea intrebare: Ce a fost in capul tau cand te-ai culcat, de ai putut sa "visezi" asa ceva, daca visul despre care vorbesti a fost real, ori a fost o viziune a ta, pe cand erai treaza?
In noi ai o familie, pentru ca TPU este un site "croit" pentru a ajuta si daca te mai framanta asemenea "idei", intreaba-ne pentru a putea sa-ti indrumam pasii spre o zona roz, zona in care se afla copilaria ta, care trebuie sa ramana, pura, casta si dornica de a te instrui pentru a deveni un OM, in adevaratul sens al cuvantului, nu o persoana ratata pentru ca si-a pierdut timpul cu inchipuiri pentru adulti. sa cresti mare si sa fii sanatos (a).

33 răspunsuri:
| Flav a răspuns:

Mai enigmo... tu cumva dai accept la intrebari de astea la ora asta? Ca eu stiu ca am dat reject la cateva de genul
anonim mama. tu stii cum arata nea scaraoski? Dar mai stii ce inseamna cuvantul sex la 11 ani? E treaba aia cand doi se pun in pat, incearca sa parcheze si incep claxonarile.

nony
| nony a răspuns:

Cu intrebari nu putem sa te ajutam, aici postam doar raspunsuri rolling on the floor
Da scumpo, exista draci.si diseara o sa visezi un drac, care chiar o sa te calareascawinking.Doamne fereste, ce creieri stricati aveti la 11 ani. dar mai tarziu?!? straight face

| elena a răspuns:

Mai copile, nu degeaba este nemultumit de tine tatal tau, eu cred ca tu chiar esti un drac... daca ai citit pe internet de ce ne mai intrebi pe noi? noi te putem "ajuta"/daca mai ai nevoie/cu raspunsuri nu cu intrebari...categoric nu ai 11 ani si faci "misto" de noi, ca tu esti smecher... dupa ce cunosc, dupa ortografie, se vede ca esti scolit...hai, spune ca nu este adevarat...salve si mii de bombe.

| MisterKat a răspuns:

Doamne. mare e gradina ta!
Cu intrebari nu te putem ajuta, poate cu raspunsuri...
Sincer, acum. intrebare e la misto sau nu? Daca vrei sa pui intrebari amuzante, le bagi la categoria: Trivia/Amuzante. Dar sincer, eu cred ca intrebarea asta e stupida si nu are niciun pic de logica! Daca vrei sa iti bati joc de cineva, incearca pe alte site-uri! Totusi TPU.ro nu este ca si youtube.com unde primesti comentarii stupide sau cu injuraturi. TPU.ro e un site de calitate, deci fara intrebari stupide. Ziua Buna!

| coryyyyyyyyyyy a răspuns:

Yo zic sa iti vezi de jucariile talerolling on the floor si lasa-ne cu intrebarile astea retorice rolling eyes chatterbox

| Dorinel a răspuns:

Doamne dar chiar face victime caldura asta... LoL La 11 Ani Sex laughing

| Jonsdottir a răspuns:

Doamne...mare gradina mai ai
bai fata, si eu am 11 ani dar nu am vise d'astea.deci,te rog nu mai pune intrebari d'aste happysi chestia cu dracii hmm... dracii nu exista, este ceea ce am creat noi pentru ca nu-l iubim pe Dumnezeu

| kikinoname a răspuns:

Eu am postat asta.Numai ca am 16 ani.

| diavolitza a răspuns:

Stupid

| diavolitza a răspuns:

Tu crezi in baubau si stii de sex? nu draga mea e o superstitie nu exsta draci la tine in casa, si nici baieti pe sub pat. ai grija pe ce site-uri umbli. "in seara inainte de vis ma gandeam la un baiat" si asta e o superstitie. visele vin din subconstientul tau de aceea trebuie ca la varsta asta sa fii cat mai inocent

| Alex >D a răspuns:

Tu la 11 ani chiar stii de sex? pentru ca eu chiar nu aveam idee.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Acum ai postat anonim.probabil ca nu te-au satisfacut raspunsurile ce le-ai primit.mai arunca o privire pe raspunsul ce ti l-a dat @un baiat.iti va fi de folos. laughing

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Iubita mea visele nu vin de la draci, visam de obicei(seara) la ce ne-am gandit obsesiv ziua, totul tine de tine, inainte de a adormi gandeste-te la ceva placut si ai sa vezi ca totul va fi ok. pop

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Draci de copiilaughing

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Uita chestia cu draci si mai ales cu baieti ca ai doar 11 ani si crede-ma ca nu e bine sa stai cu gandul la ei de pe acum. citeste o carte inainte de culcare altceva nu mai te gandila baieti ai toata viata in fata pentru asta nu te grabi

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Daca ai 11 ani e timpul pentru o schimbare. spune-i mamei tale ea va intelege si va sti ce sa faca

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Da

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Io am 10 ani si fac sex

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pai ar trebui sa te linistesti sa te gandesti la ce se gandesc copii de varsta ta. Scuze dar esti prea mica sa te gadesti la asa ceva. aste parera mea. Cum zice si Mariana citeste o carte cum ar fi,, Rapunzel, sau,, Scufita rosie " incearca sa te gandesti la printese nu la asa ceva.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eu zic sa citesti ceva frumos cum ar fi (glume carti cu povesti ) si nu te mai baga pe situri cu prostii! Asculta aici la baiatu!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Dap suna la nr 0767139545

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Doamneee rolling on the floorraised eyebrows zi lu` maicata visul asta :-> si iti zice ea :->

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ce mai visuri

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Vrei sa scapi de vis sa te invat daca citesti ceva inainte sa te culci nu te gandi si sa te inchini sa stii ca merge!:d

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Salut! Am 11 ani si am visat ceva CE MA SPERIAT! eram cu familia mea si ne mutasem intr-o casa noua iar eu simteam ceva ciudat erau demonii pe-acolo. incercau sa ma atace si am inceput sa spun rugaciunii iar atunci am auzit tipete si o umbra care s-a dus dupa piciorul patului. mai tarziu a inceput sa o chinuie pe mama iar tata era posedat dar ceva era ciudat (cred ca e in firea meabig grin ) am inceput sa ma bat cu tata?!?! si spuneam rugaciunii oriunde iar atunci mi-am dat seama ca acel oras era plin de demonii. dar tata intr-un final si mama si totii sauuuuuu transformat in demonii iar eu vazusem ceva in padure si erau mai multi copii acolo... imi mai amintesc ca m-am aruncat de pe o stanca si asta a fost ( dar nu am murit! ) si inca ma gandesc de ce am visat asta?
va rog sa-mi spuneti!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu fi prost gandeste-te la ganduri pozitive daca iar ti se intampla ceva du-te la psiheatru

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Da

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Lol

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

N`aveam net la 11 ani laughing)