| raluca_8263 a întrebat:

am 15 ani 1.63 si 60 de kg.Deci vreau neaparat sa slabesc.Am incercat de multe ori sa tin regim dar am renuntat, cred ca nu am prea multa vointa.Am nevoie de o cura de slabire pentru ca am cautat pe net si am gasit unele care chiar te infometau si am renuntat. Vreau ceva usor care poate fi imbinat cu foarte mult sport. Dati-mi sfaturi ce as putea face si cum as putea avea mai multa vointa.Multumesc mult. fundita celui care ma ajuta.

2 răspunsuri:
| Nimic special a răspuns:

Deci renunta la dulciuri, bea multa apa, si mananca sanatos, si fa mult sport astea sunt cele mai importante lucruri pentru o dieta perfecta, eu la 15 ani tot la 1. 63 am 55 de kgbig grin si pot zice ca arat bine, nu am burta si nici "aripioare " am fundbatting eyelashes, bulane de toatehappy:X.]
Mult noroc!

| Stef_5647 a răspuns:

Ai putea incerca sa faci sala...Asta te va epuiza si vei avea nevoie de odihna, nu de mancare.
Dimineata incepi printr-o cana cu lapte sau ceai, paine prajita, unt si gem sau chiar o bucata de carne, deoarece micul-dejun trebuie sa fie consistent
La pranz faci sport si ca gustare poti lua un fruct.
Iar la cina(inainte de ora 18. 00)Ceva lichid :Supa, Supa de varza, Ciorba de cartofi...in orice caz, ceva usor.
Iar daca seara, ti de face pofta de mancare, din nou, iei un fruct mai fresh, cum ar fi un mar sau o portocala.
Iti dau doua ponturi : Portocala iti opreste pofta de mancare
Iar ouale nu le praji! Fierbe-le!