| TanyaTanny a întrebat:

Hey! Am mare nevoie de ajutor.Am 63kg si 1, 65-1,70 m, Vreau neaparat sa slabesc.Am nevoie de ceva diete pe care le-ati incercat si stiti sigur ca functioneaza sau niste exercitii.Eu am tot cautat si pe internet, am facut totul exact asa cum scria dar fara roade.Va rog mult ajutati-ma! Dau funda celui mai bun.Multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| Timofte_Robert_2000 a răspuns:

Pai..Pentru inceput nu trebuie sa te infometezi, nici daca parintii tai te obliga sa faci asta. Important e sa lasi putin inghetata, ciocolata si sucurile acidulate. Nu-ti zic sa mananci numai legume, fructe (sunt scumpe la noi). Ci sa ai o dieta echilibrata, sa mananci de 3 ori pe zi,si sa bei apa cu zahar dimineata (necesarul de glucoza pentru neuroni sa nu mai ai pofte nebune pentru alte "dulcegarii" xD ),sa eviti prajelile,mancarea fast food si in cele din urma sa faci mult sport.
Abdomene, flotari, geno-flexiuni, joging dimineata si sa bei multa, multa apa. Cam asta e! Eu eram grasut tare cand aveam vreo 12-13 ani dar acum sunt numai bine. Sanatate happy

5 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Dieta incetineste metabolismul arderea grasimilor, tu vrei sa creasca nu sa scada da? cardio+ ridicare de greutati asta face, incerca fix day 21 extreme si 2 gantere de 5 kg
elimini zaharul de tot, si adopti o dieta proteica + ceai verde

| Kenya a răspuns:

Mananca sanatos, bea multa apa si fa sport.

| Tinna666 a răspuns:

Elimini din alimentatie:prajala, carne grasa, uleiuri, sucuri si dulciuri; mananci maxim 2 felii de paine pe zi(sa nu fie proaspata,painea pe care o cumperi azi o mananci maine),bei multa apa si incerci sa iti gatesti cat mai mult:legume cu orez,piept de pui la gratar cu salata sau chestii de genul si fa sport,orice fel de sport,cardio sa fie:alergat,bicicleta, sarit coarda, taebo, zumba, kangoo...

| MayhemChimera a răspuns:

Pai vei elimina tot ce ține de dulciuri, sucuri acidulate, fast food, chipsuri și alte prostii stil junk food. Încearcă să nu mănânci după ora 6, te asigur ca se vor vedea rezultate rapide, iar dacă simți ca mori de foame fa o apă cu lămâie, deoarece taie pofta de mâncare.Bea cât mai multă apă, de preferabil peste 10 pahare pe zi și mănâncă multe legume,de preferat făcute la aburi, fructe, lăsa pastele sau le poti mânca în porții mici, la fel și cu pâinea, maxim 2 felii pe zi,lăsa prăjelile, carne slabă, pui, peste la grătar sau la cuptor.Ca sport, cel care da rezultate rapide este aerobicul, căuta pe youtube (popsugar fitness și încearcă să faci programele de 40 de minute, daca nu faci sport, poti începe cu cel de începători), eu am reușit să slăbesc foarte mult cu ajutorul acelor prograne. Sper ca te-am ajutat și să stii ca doar cu voința și controlul gândirii tale vei reusi să slăbești.

| Mri_Aditzu_1999 a răspuns:

Eu iti pot da niste exercitipentru fiecare zi daca vrei. happy