| raisa1993maria a întrebat:

Buna am 17 ani, am inceput inotul de initiere dar as vrea sa fac si inot de performanta... insa consider ca sunt mult prea mare pentru asa ceva, voi ce credeti? Pot face inot de performanta la 17 ani?

Răspuns Câştigător
mariana
| mariana a răspuns:

Depinde cum evoluezi, daca ai talent pentru acest gen de sport, iti vor spune cei ce te antreneaza si poti incerca, chiar daca este mai tarziu putin. Cine crezi tu ca iti interzice sa visezi, dar chiar sa si realizezi ceea ce vrei?
Munceste mai mult, antreneaza-te si pe langa faptul ca vei avea un corp format, vei putea si sa concurezi, nu la concursuri de performanta, dar la intrecere cu prietenii tai si asta te va face sa te simti mult mai bine.
O zi buna si nu uita, limitele de neputinta ni le stabilim doar noi, ele nu exista de fapt.
Mult succes si multa sanatate. Inotul este un sport pe care poti sa-l practici la orice varsta si vei avea intodeauna bucuria ca poti face miscare, indiferent de anotimp, luand in considerare faptul ca, bazine acoperite sunt aproape in toate localitatile si deci vei putea sa inoti si iarna, ori atunci cand se face rece afara.

2 răspunsuri:
| gabriela a răspuns:

Cam tarziu, dar fa inot de placere.este foarte sanatos! Succes!

| raisa1993maria explică:

Ms mult gabriela... la asta ma gandesc si eu din pacate e cam tarziusad