| glitterwater a întrebat:

Buna,
Am 21 de ani. Ma vad cu cineva de 35 de ani, care are 2 copii si e divortat de vreo 2 ani. Am avut in trecut doua relatii in care am fost batuta rau. Nu vreau sa dau prea multe detalii despre de ce am rezistat in ele, dar spun doar ca era mai bine decat sa suport violenta de acasa. Apoi a aparut el si era mai ok.
Dar tot ma ia de sus, ca eu sunt inferioara. El are facultate si cariera buna. Ma ia peste picior ca eu sunt doar o vanzatoare. Ne vedem doar daca el vrea, doar daca el ma cheama. Am fost intr-o zi la el si a fost acolo unul dintre copiii lui, cel mic, de 5 ani si mi-a zis să plec. Mi-a inchis usa in nas.
Nu stiu ce sa mai fac. Plang in fiecare seara. Stiu ca nu ma iubeste, dar as vrea sa fie mai bine. Nu am bani de facultate acum. Abia reusesc sa ma intretin. Ce sa fac? Nu mai pot iesi din starea asta de tristete permanenta

6 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Categoric nici asta nu-i bun de tine, din start, atata vreme cat te vede inferioara, nu esti buna decat de sex, iar dupa ce se satura, te aruna, fiindca nevasta proasta sau inferioara lui, nu va vrea niciodata.

De ce nu-ti cauti un barbat de varsta ta?
ce cauti la unul cu bube-n cap, care mai estesi cu 15 ani mai mare?

Tu sari din lac in put si te plangi ca ai fost batuta, cand tu esti singuar vinovata fiindca te duci numai dupa gunoaie, cum faci si cu asta divortatul, care nu-i de nici o culoare bun pentru tine.

Imi pare rau sa-ti spun dar plansul nu ajuta la nimic, fiindca esti singura care iti atragi numai nenorociri prin alegerile facute.
Da-i un sut in fund astuia si cauta-ti un baiat de varta ta, fara copii, fara obligatii si fara mitocanie in capul lui, ca sa potis a fii fericita si sa va cistruiti un viitor impreuna.
Inca ceva, nu-i mai culege de prin crasme, discoteci si gunoaie, ca de aia dai peste golani care te bat.

| mastadont a răspuns:

Umm nu, nu e ok de loc. În acest moment te afli într-o relație toxică, acel bărbat doar se folosește de tine ca de un obiect. Încheie relația curentă cât mai curând și caută pe altcineva, lucrurile nu se vor schimba.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sa inchei aceasta porcarie. Sa nu mai ai de a face cu acest gunoi. Ce treaba sa ai tu, o pustoiaca de 20 de ani cu un adult de 40? Omul doar vrea sa si bata joc de tine si nimic mai mult, te foloseste pe post de obiect si cand se satura de tine te arunca. Ce fel de viitor sa mai ai tu? Du te intr o biserica, cauta un preot sa te spovedesti, si gaseste ti prieteni de varsta ta. Sunt tineri in biserici foarte cuminti. Imprieteneste te cu ei. Blocheaza telefonul acelui nenorocit. Tu esti o copila care nici nu ti ai terminat scoala. Daca ai unde, du te la tara si ia o pauza. Gandeste te ce faci cu viata ta si ce se intampla cu tine. Rostul unei relatii ar trebui sa fie in vederea casatoriei si a nasterii de copii. Asta este sensul. Daca tu te transformi in obiect ajungi si o criminala care in loc sa dea nastere la copii nu ii lasa sa se nasca. De ce sa ti incarci sufletul cu astfel de nenorociri la varsta ta. Lasa baietii si vezi-ti de viata ta, incearca sa intelegi ce se intampla cu tine, ce vrei de la viata si ce rost ai pe lumea asta. Repet o relatie are ca scop nasterea de copii. Daca tu impiedici lucrul asta devii un criminal. Daca iti doresti sa fii mama in viitor, pazeste te de astfel de specimene si cand vei fi pregatita, asteapta un baiat care sa te respecte si care sa fie capabil sa fie un tata responsabil, care sa stie ce este aceea familie si copii, care sa isi asume o relatie si sa stie ca copii sunt rezultatul acelei relatii.

| Xox0 a răspuns:

Pfff... Gaseste-ti pe cineva din aceeasi liga, lucrator ca tine. Da, nu iti convine, dar macar esti egala cu omul ala si te poate pretui, te poate face fericita si asta conteaza. Daca astia "mai sus" se cred stapani, intelege ca nu iti vor oferi niciodata fericire si respect.
El are nevoie de sex de la tine. Atat. Si sigur te lasa daca apare o femeie "de nasul lui" vezi Doamne, in viata sa.

| Ilovedinero a răspuns:

Sa te aduni, sa lasi barbatii si sa te axezi pe tine. Daca nu te iubesti tu pe tine, nu te va iubi NIMENI cu adevarat.Si cu iubitul hai sa iti spun eu cum e treaba, te sperii si cauti iubirea din floare-n floare si poate el te asteapta, la sfarsit oricum vine de la sine.Intretine-te, invata sa investesti, sa economisesti, sa evoluezi.Tu contezi, nu unul de 35, divortat, cu copii.Inca o data iti repet.TU contezi

| Slade907 a răspuns:

''Stiu ca nu ma iubeste"
Si atunci de ce stai cu el? Ca arata bine/e bogat?