| anonim_4396 a întrebat:

BUNA.Am 23 de ani si cu aproximativ trei ani in urma m-am imbolnavit,dupa aceea prietena m-a parasit,prietenii s-au intors cu spatele,am ramas fara serviciu,am intrat intr-o depresie din care nu pot iesi,m-am adresat la medici dar tot tare nu m-a ajutat,stau toata ziua si innebunesc gindindu-ma la fel de fel de ginduri,cum ar fi(mai bine muream, de ce eu, nu mai pot, nu mai rezist")citeodata imi vine sa-mi pun capat zilelor. E foarte greu nu stiu ce sa mai fac.

4 răspunsuri:
| Georgiana2905 a răspuns:

Draga Anonim,
Viata nu este mereu asa cum ne-am dori noi. Mereu vom avea momente formidabile dar, din pacate, printre aceste momente se amesteca si momente pe care am vrea din toata inima sa le putem ocoli. Traim intr-o tara foarte ciudata:oamenii sunt rai, prietenii nu mai sunt prieteni (desigur, multumim lui Dumnezeu ca exista si exceptii).
Din experienta mea iti spun ca, cel mai bine ar fi sa mergi la un psiholog. Chiar ajuta! Fii tare si nu te lasa prada problemelor. Gandeste pozitiv, selecteaza-ti prietenii altfel iar in ceea ce o priveste pe fosta iubita ce sa zic?: fii fericit ca te-a lasat.Ti-a dovedit ca nu te iubeste! Cauta sau ai rabdare sa apare o fata care sa stie sa te aprecieze si nu dispera: toate la timpul lor! Fii tare!

Răspuns utilizator avertizat
| byradu21 a răspuns:

Incearca sa practici un sport( o alergare usoara timp de 1 h cu muzica relaxanta in casti) mananca fructe, legume ceva sanatos, cauta un hobby gen bucataria, du-te in parc pe banca si stai in aer liber, du-te si admira peisajele din jur, incearca sa-ti faci noi prieteni, cauta un job care ti-ar place, sfatul meu. Iti doresc o zi buna!