| bebelush24 a întrebat:

buna! am avut un prieten pe care il chema arasel.[ma rog era porecla lui]. asa si.nu stiu ce inseamna arasel.am gasit si melodii [manele] cu arasel... dar nu stiu ce inseamna.va rog sa'mi spune'ti voi ce inseamna.
fundita//

1 răspuns:
| a1doru a răspuns:

Dexul limbii romane zice asa; arasel[argou, sau jargon, daca nu stii], panda efectuata de un infractor in timpul unei operatiuni ilicite pentru a preveni aparitia inopinanta a politiei.simplificand=cu,cel ce tine ''tira'' sau ''de sase'' pentru hoti in timpul unei spargeri.