| mihaelaemi a întrebat:

Am nevoie de idei. Sunt in clasa a VII-a și la școală ne-au pus o lucrare. Trebuie să vorbim despre orice vrem noi. Eu nu am nici o idee. Mă puteți ajuta, va rog?

Răspuns Câştigător
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Gândește-te la un subiect pe care il poți dezvolta.
De ex: descrie o întâmplare amuzantă, vorbește despre planurile tale de viitor, despre pasiunile tale, sportul preferat, despre cum faci față conflictelor/ cum comunicăm, despre alimentația sănătoasă, despre pericolele de pe internet (siteurile de socializare), despre voluntariat, violenta in scoala, despre prietenie, anturaj, despre cum obișnuiești să îți petreci timpul liber etc

Uite niște subiecte interesante:
http://superbebe.ro/......pilul-tau/

4 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Scrie despre cum merge traba pe aici pe TPU (câte intrebări aiurea sunt, câte răspunsuri pe măsură, șamd)

| Andreeush a răspuns:

Poți scrie despre prietenie.

| Steregoi a răspuns:

Despre Dumnezeu.

| Paul754880338 a răspuns:

Scrie despre unde si cum te vezi peste 10 ani.