| Theodora27 a întrebat:

Am o fata care ma enerveaza si mi-a facut probleme... l-a mintit pe diriginte ca eu si cu mai mult colegi am batut-o si imi scade 2 puncte la purtare. dar asta m-a cam suparat! Mama mea este plecata in Germania sa lucreze iar eu stau cu tati.Mami si tati isi doresc sa ne mutam in germania si sa fac acolo scoala si tot? credeti ca merita sa plec de aici si sa-mi las prietenii colegii profesori cainele rudele aici iar eu sa plec acolo pentru mamai si o viata mai buna? credeti ca ar fi mai bine sa plec din Romania? dati-mi va rog raspunsuri si idei! dau funda!

Răspuns Câştigător
| ionutzul31 a răspuns:

Daca iti iubesti tara,eu zis sa ramai,dar daca chiar nu te intereseaza decat viata mai buna si faptul ca iti lasi prietenii in urma,du-te.

Referitor la chestia cu acea colega-Trebuie sa o bati,ca apoi sa aiba motiv de suparare. Daca te mai spune o data,ii mai dai o tura si tot asa pana minciuna ajunge pe realitate, sau mai bine spus, pana ajungi pe 0.

Bafta!happy

| Rockart a răspuns (pentru ionutzul31):

Şi eu îmi iubesc ţara şi cu toate astea aş fugi văzând cu ochii...

| ionutzul31 a răspuns (pentru Rockart):

Depinde de la om la om ce este mai puternic:
-dragostea de tara
-viata ceva mai buna

| Rockart a răspuns (pentru ionutzul31):

Adevărat.

6 răspunsuri:
| Rockart a răspuns:

Oriunde e mai bine decât în România.

| Andrusccaaa a răspuns (pentru Rockart):

Foarte Adevarat.

| bibi4v a răspuns:

Daca ai ocazia, si mai ales daca pleci cu parintii fugi cat te tin picioarele. aici nu ai nici o sansa. acolo cine stie. prieteni iti faci oriunde, colegi si profesori o sa ai si acolo la scoala si intotdeauna se poate tine legatura cu cei ramasi in tara. sfatul meu e sa te duci si sa nu iti para rau.