| anonim_4396 a întrebat:

Am o relație cu un băiat mai timid care vrea sa ne căsătorim dar fiind atât de timid nu găsim o soluție sa treacă peste asta când va fi sa ma ceara de la părinți. Va rog dati-mi un sfat cum ar trebui sa procedam?

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu stiu ce varsta aveti, dar ma ingrozesc la ideea ca asta nu va avea niciodata de munca, sau curaj sa mearga la un intreviu de munca, doarece este timid.
Cum nu va putea sa deschida gura nicaieri, probabil ca va sta in casa, casnic, ceea ce, ar fi in detrimentrul tau, ca tu va trebuii sa-ti iei de munca si sa aduci in casa tot, el fiind "prea timid" sa dechida gura.
Sincer, acesti oameni ajung sa se izoleze de societate si sa nu faca nimic in viata, daca pe el il sperie de moarte gandul, ca trebuie sa te ceara parintilor si nu este capabil nici macar sa inteleaga, ca este singurul lucru de care atarna fericirea si viitorul lui alaturi de tine.
Un singur sfat pot sa-ti dau: cauat-ti altul baiat, unul care sa semene a barbat macar sa aiba tupeu sa faca ceva in viata si sa te ceara de nevasta la o adica.
Cei ca asta de-l ai tu acum, sunt buni de pusi in vaza si uitat la ei, cum vegeteaza, ca de munca si alte chestii in viata, nu vei avea niciodata vreun sprijin de la ei.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Inca se mai practica cerutul de la parinti? laughing

Ma rog, tu nu ai ce sa faci, el trebuie sa faca o schimbare, Trebuie sa nu se mai gandeasca atat de mult si pur si simplu sa faca lucrurile de care ii e frica.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

KatyEscu, inutila ca de obicei.