| camy_1834 a întrebat:

am si eu o intrebare.at cand merg in discoteca deoarece e cald ma inrosesc in obraji. ce pot face pentru a nu ma mai inrosi de la caldura.pentru k se vede ff urat. m`am uitat la alte fete si la ele nu se vede.cu ce pot sa`mi dau.pls:*:* mzhappy

Răspuns Câştigător
mariana
| mariana a răspuns:

Nu prea ai ce sa faci, pentru a nu te inrosi la fata, atunci cand te aflii in spatii mai putin aerate si calde, asa cum este si discoteca pentru ca, organismul tau asa reactioneaza la caldura, adica apare o circulatie periferica mai intensa si atunci vasele capilare, prin care circula sangele la nivelul pielii fetei tale, dau aceasta culoare mai pronuntata tenului tau.
Poti sa mergi mai rar la discoteca si asa nu vei avea aceea reactie care te deranjeaza, ori trebuie sa accepti ca asa esti tu si sa nu-ti pese de faptul ca tu, esti altfel decat celelalte fete, lucru care mi se pare firesc pentru ca noi, fiind unici in univers, fiecare dintre noi, reactionam diferit in situatii similare si acest lucru nu trebuie sa ne preocupe, pentru ca oricum acest lucru, nu-l putem schimba. Eu iti doresc sa fii sanatoasa si cu timpul aceste reactii vor dispare si mai mult, nu vei mai fi tentata sa mergi la dicoteca, pentru ca vei gasi alte preocupari cu mult mai interesante. Mult noroc si sa cresti mare.

2 răspunsuri:
cami
| cami a răspuns:

Pfoai, ce m-am speriat cand ti-am vazut nickname-ul rolling on the floor
Pai, uite ce-i. Incearca sa maschezi. Ci putina pudra, un pic de fond de ten..Roseata ta din obraji este...for ever. N-ai cum sa te descotorosesti de ea tongue

| nellyneliana a răspuns:

Si eu ma inrosesc, dar ma dau cand plec de casa cu mai mult fond de ten si pudra si nu se mai observabig grin.Incearca si tu poate reusesti. Distractie placuta!