| lion_5009 a întrebat:

cum dezactivez Touchpad-ul de la laptop? (folosesc si un mouse conectat la laptop prin USB si vreau sa inlatur touchpad-ul de la laptop pentru ca ma deranjeaza la scris (daca ating, din greseala, imi fuge cursorul)) ( multumesc anticipat!)

2 răspunsuri:
neluL
| neluL a răspuns:

Foloseste Touchpad Blocker de aici:
http://karpolan.com/software/touchpad-blocker/
Acest program nu iti blocheaza permanent touchpad-ul si poate fi folosit chiar daca ai sau nu mouse atasat.
Bafta!

| NaDeJa a răspuns:

Incearca Control Panel - Mouse. Este posibil (ca si la alte laptopuri, inclusiv Toshiba) sa ai optiunea sa dezactivezi TouchPad-ul.