| Alina11111 a întrebat:

dar va rog sa imi raspundeti sincer. In luna Mai a anului trecut mi.am inceput viata sexuala. Problema este ca la primul contact nu mi.a curs nimic, absolut nimic, doar m.a durut. Iubitul meu crede ca l.am inselat, dar acest lucru nu.i adevarat. De atunci la fiecare contact sexual cu el ma doare. Credeti ca este posibil ca inca himenul sa fie acolo sau sa nu fi existat? Este urgent. Astept raspuns!

11 răspunsuri:
| AdelaElena88 a răspuns:

Depinde, asta nu înseamnă că dacă nu ai ai sângerat nu ai himen; sunt 2 motive pentru care te doare la fiecare contact sexual : 1.Fie nu ești suficient de excitanta, preludiul fiind prea scurt .2.Fie exista o problema și ar fi bine sa te duci la medicul ginecolog sa vezi sa nu fie alte probleme. Durerea la primul contact sexual e normala ( nu obligatorie), dar sa te doară la fiecare act, nu prea e ok.

| Alina11111 explică (pentru AdelaElena88):

Da, stiu asta. Nu stiu cum sa ii demonstrez ca nu este ca el.

| AdelaElena88 a răspuns (pentru Alina11111):

Arata-i clipul asta https://www.youtube.com/watch?v=-eJO1FhRUPQ. Trebuie sa fie chiar idiot sa iti scoata ochii pentru asta. Probabil e posesiv si gelos.

| AdelaElena88 a răspuns (pentru AdelaElena88):

Daca nu vrea sa inteleaga ca nu e ca el, si e incapatanat, ar fi bine sa nu mai stai cu o astfel de persoana.Te raneste si mai incolo te si imbolnavesti. Plus ca nu un himen demonstreaza faptul ca esti virgina, ci comportamnetul tau. Daca la inceput ai fost mai reticenta, ai amant momentul, i-ai zis sa mai asteptati pentru ca nu esti pregatita, ar fi chiar tont sa nu isi dea si el seama.

| Alina11111 explică (pentru AdelaElena88):

Nu crede nimic.

| AdelaElena88 a răspuns (pentru Alina11111):

Îmi pare rău atunci.Inseamna ca este foarte încăpățânat, îți reproșează constant asta? Ultima faza e sa îl iei de mana și sa îl duci la un medic specialist. Dacă nici atunci nu te crede, părerea mea este sa nu mai stai în relație. îți va tot spune asta pana când o sa te saturi...Și nu o sa mai suporți, dacă nu cine știe ai ajuns deja la saturație.

| Alina11111 explică (pentru AdelaElena88):

Ne-am despartit deja. A postat pe Facebook-ul lui niste chestii foarte urate despre mine. Acum scopul meu este sa ii demonstrez ca nu este totul cum a spus el.

| AdelaElena88 a răspuns (pentru Alina11111):

...Îmi pare foarte răusadNu ar trebui sa îți mai irosești deloc timpul cu el, refa-ti viata

| Alina11111 explică (pentru AdelaElena88):

Si reputatia mea? Trebuie sa fac ceva in privinta asta. Nu ii pot permite sa isi bata joc in halul asta.

| AdelaElena88 a răspuns (pentru Alina11111):

Pot sa te întreb mai exact cum a putut sa fie atât de imbecil încât sa nu păstreze ceea ce s-a întâmplat strict intre voi? Și dacă poți sa îmi dai un exemplu de ce a putut scrie mai exact. Cati ani aveți?

| Alina11111 explică (pentru AdelaElena88):

Eu 17 si el 22.