| Elena_9064 a întrebat:

Am si eu o intrebare mai ciudata.
Ce se spune ca se intampla cu un om dupa ce moare?
Voi ce credeti?

Răspuns Câştigător
| Graphee a răspuns:

- Din câte am auzit şi am citit, sufletul omului ajunge în lumea de apoi, unde va fi judecat după ce a făcut pe Pământ. Iar trupul se descompune.

3 răspunsuri:
| 愛日本 a răspuns:

Păi, se descompune (după ce îl îngropi) şi rămân doar oasele, putrezeşte.

Sufletul merge în cer şi aşteaptă până ce toţi oamenii vor murii.

| mona a răspuns:

Se spun multe dar stiu ca toti spun asta numai sa se afle in treaba,sunt si eu curioasa ce se intampla dupa,atunci cand se va intoarce cineva din morti si imi va spune cum e, atunci voi crede dar pana atunci raman cu, curiozitatea

| χZαнαяєℓ a răspuns:

Bună!
Mulţi, mulţi oameni spun că e "somnul" cel de veci. Părerea mea este că este ca şi cum ai dormii mult, mult timp. Şi nu mişte, respiri, foieşti sau ceva de genul ăsta.
Baftă!