| cosmin3confuz a întrebat:

Sunt la cel mai bun liceu din Iasi la profilul filolofie intensiv engleza in clasa a 9-a si e cam aiurea cu comentariile la romana ne bombardeaza, la fel cu cartile una pe saptamana de citit, iar acum dupa ce s-a terminat semestrul 1 avem vreo 10 carti de citit si nu sunt usoare : ex. Exuvii. La istorie daca nu citim in plus avem doar 7sau8 la lectia de zi care e de 3 sau 4 pagini A4 iar la latina inca e usor deocamdata. Adevarul e ca eu nu prea citesc decat ce-mi place.si sunt bun si pasionat de biologie iar la chimie le mai am cat de cat la fizica mai putin. De aceea ma gandeam sa merg la profil stiintele naturii. Imi place zoologia si imi place sa ajut animalele = medic veterinar. Insa am auzit ca e mai usor la filo. decat la stiinte naturale. Ce ma sfatuiti?. Dau FUNDA

Răspuns Câştigător
| FadetoBlack a răspuns:

Când ai mers acolo, trebuia să te gândeşti că filologie, dăă, e cu limbi, cărţi, trebuie să citeşti mult, chestii... Da, la filologie e mai uşor deoarece nu se pune baza pe mate şi chestii.
Dacă îţi place biologia şi chimia, cine te opreşte să te transferi?

| cosmin3confuz explică (pentru FadetoBlack):

Pai mie cam frica de fizica ca si asta e importanta si nu sunt asa bun... iar la chimie le am asa mai mult ca un elev obisnuit...

| cosmin3confuz explică (pentru FadetoBlack):

Sper sa nu numi fie greu sa recuperez daca ma transfer!

| cosmin3confuz explică (pentru FadetoBlack):

Acum macar stiu dc se spune ca la filo e mai usor... cica...

| FadetoBlack a răspuns (pentru cosmin3confuz):

Acum ştii! Succes!

5 răspunsuri:
| cosmin3confuz explică:

Filologie acolo sus la inceput scuze