| Criiss16 a întrebat:

Anul acesta in septiembre am sa implinesc 14 ani si.inca nu am avut un priete.Ma inteleg bine cu multi baieti dar nu am ajuns sa am o relatie.Credeti ca asta e o problema? Multe prietene imi spun ca nu sunt cool pentru. ca nu am prieten.nu le iau in seama dar nah.

Răspuns Câştigător
| Leea1234 a răspuns:

Ce ti-au spus tie, prietenele tale, e cea mai mare prostie! eu le-as intreba :ce inseamna pentru ele a fi cool? daca sa iti vopsesti parul in toate culorile, sa-ti pui cercei peste tot, sa te machezi ca un clovn si sa arati ca o sorcova, inseamna sa fii cool (in opinia lor)atunci mai bine sa nu fii cool! cat despre prieten, lasa ca ai timp destul pentru asta, mai bine disfruta inca de anii tai ca mai tarziu ai sa-ti doresti sa mai ai 14 ani! si-ti spun un secret, pe baieti ii atrag mai mult fetele naturale, inocente (ma refer pentru o relatie serioasa, ca banuiesc ca asta ai vrea)ca pentru asi satisface fanteziile, sunt fetele alea care se cred cool dar de fapt sunt ridicole. tu pastreaza-ti naturaletea si inocenta, si ai sa vezi ce succes ai sa ai la baieti!

15 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Stai linistita, esti mult prea tanara pentru o relatie. Nu ai absolut nici o problema si te asteapta o viata frumoasa si plina de impliniri.

mumoasa
| mumoasa a răspuns:

Stay linistita Criss.Esti o fata frumoasa si inteligenta.Nu e nimic rau ca pana acum nu ai prieten.happyIntr-o zi vei gasi baiatul potrivit care sa il iubesti si care sa te iubeasca.
Succes si capul sus! kiss

constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Nu este o varsta anume pentru a avea prieten, inca esti mica nu e nici o graba ai toata viata inainte.Asta e varsta cand un loc principal trebuie sa il ocupe scoala.Eu am avut primul prieten la 18 ani si nu mi-a impus nimeni acest lucru, asa am simtit eu atunci.Nu te lua dupa prietenele tale cand va veni timpul, o sa ai un prieten.

| lia a răspuns:

Din punctul meu de vedere, ai mai multe de castigat in aceasta perioada atat de frumoasa din viata ta, pentru ca nu ai. Nu ai prieten, nu ai obligatii, nu ai deziluzii si nu ai suferinte. Esti la o varsta in care esti destul de usor influentabila si daca vei suferi acum o deceptie, vei trece destul de greu peste ea. Eu spun sa fii multumita de toate deciziile tale si sa iti sustii punctul de vedere in fata prietenelor tale, esti cool pentru ca ai puterea sa iei decizii singura, nu bazate pe ce zice lumea.
Succes!

cami
| cami a răspuns:

Ce? cooolll?
esti in zodia fecioarei? uite cum este...nici nu trebuie sa te uiti la "primul venit" gata.[asta numai daca nu merita]...nu te lasa influentata.stiu cum e.esti mai pretentioasa, si "aderi" la mai mult.
Sunt convinsa ca pana acum te-a abordat un baiat, care te place.Si poate ca intr-adevar a vrut o relatie cu tine.insa, tie nu ti-a placut.Foarte bine ai facutwinking
Lor poate, cum le-a dat vreun."rasarit" nas, gata! "Am si eu gagic" laughing
Ma lasi oh go on...asa ca decat, mai bine stai ca o sa-ti vina randul. cu sigurantawinking

auran
| auran a răspuns:

Draga mea nu este scris nicaieri varsta la care ar trebui sa ai un prieten sau o relatie, fii tu insati si vei avea de castigat

| dulshe a răspuns:

Pe cat septembrie? Si eu tot in septembrie implinesc 14 anibig grin. (pe 26) Eu zic sa nu-ti faci griji pentru ce iti zic "prietenele". Daca intr-adevar iti sunt prietene, tear accepta asa cum esti, cu si fara prieten.

eileen
| eileen a răspuns:

O abureala totala. Fetele acelea nu sunt prietenele tale, asta in primul rand. Concentreaza-te pe carte, restul vin.

| Criiss16 explică:

Pe 14 septembriebig grin

| alexam a răspuns:

Primul prieten l-am avut dupa varsta de 15 ani, si crede-ma ca nu conteaza... sunt super fete care au peste 20 de ani si care nu au avut niciodata prieten ( ma refer la super din punct de vedere fizic... caci din pacate nowadays asta e cel mai important criteriu ). Odata cu primul prieten pot sa apara gelozia, si multe alte,, minuni,, care nu te fac asa de fericita. Lasa lucrurile sa vina de la sine, important e ca tu sa te simti bine, si cand vei avea un prieten cu siguranta te va aprecia pentru cum esti, nu in functie de numarul anterior de prieteni ce i-ai avut! tongue

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună.
E, hai că nu se sfârșește lumea cu sau la tine...
Ești un copil, nu lua vorbele răutăcioase ale colegelor în seamă.
Trebuie să te preocupe școala pentru viitorul tău, băieții trebuie să mai aștepte.
Nu ești destul de matură pentru a percepe o relație cu bunele și relele ei.
Sănătate și succes la examenele vieții.
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Stai linistita si iti recomand sa rizi in sinea ta de ele ca probabil ele nu mai au ce ai tu.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Hai sa-ti spun despre o fata care s-a crezut tare cool ca si-o punea de la 13 ani.la 16 avea copil si acum e maritata, cu un copil de care nu prea stie sa se ocupe, si nici venit nu au ca sa se intretina.cum traiesc? ca vai de lume, furand de la rude, inseland bunicii, si vanzand tot ce primesc. succes, si tie daca te grabesti.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ce spun prietenele tale e vax. Viata ta te priveste. Iti faci prieten cind ai chef, nu cind hotarasc amicele tale. Si cind gasesti baiatul potrivit pentru tine, fireste. Nu are de ce sa-ti pese de parerea celor din jur cind e vorba de tine.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ce conteaza asa de mult un prieten? adica daca l-ai gasit si iti place e ok, dar nu se face gaura in cer daca nu ai unul.gandeste-te k sunt avantaje si dezavantaje...nu e totul roz intr-o relatie si apoi despartirile sunt dureroase...cred.din cate am auzit, pentru ca nici eu nu am o relatie si nu am nevoie de una, asa ma simt mai libera. uneori, o relatie iti poate aduce dusmani.adica o anumita fata care poate il place si ea... uneori e greu, dar numai uneori acea imagine dulce persista si in realitate, alteori este indepartata destul de repede. dar nu trebuie sa-ti faci o imagine proasta despre o relatie. uneori merge, alteori lipseste scanteia. oricum, atunci cand il vei gasi, vei sti astawinking:X