| BaiatDeCartier99 a întrebat:

Am 14 şi nu am fost niciodată intr-o relaţie.Credeţi că e normal la vârsta mea. Părinţii îmi spun tot timpul că alţi băieţi merg cu fetele de mâna pe stradă iar eu... Ce credeţi că ar trebui să fac?

9 răspunsuri:
| onasis1961 a răspuns:

Stai linistit, esti prea tinerel sa-ti faci probleme! Cat de curand v-a apare la orizont si prima ta iubire, si apoi o sa le pierzi sirul!

| Giulia97Anna a răspuns:

Nu inteleg care este problema? Eu am 16 ani si nu am avut o relatie.Maibine nu te grabesti si asteapta persoana porivita.

| SpitalulDeGlumeti a răspuns:

Parintii iti spun asta, aoleu? Arata-le ce se intampla pe TPU si pe urma au sa-si dea seama ca gresesc, nu zic ca o amica strica dar o relatie de la aceasta varsta e cam devreme

| MetalHead04 a răspuns:

Ai timp de relatii si mai tarziu, nu te grabi.

| CristianGrigor1986 a răspuns:

Of,doamne! Mare-i gradina Lui si putini is destepti!

Nu este problema parintilor daca tu ai o relatie sau nu.Depinde si cum te manifesti in viata de zi cu zi. Poate isi fac griji ca nu ai un grup de prieteni si stai toata ziua in casa pe net. Daca nu e cazul, super. Oricum o relatie romantica nu e nicidecum raspunsul.S-ar putea sa isi puna problema si din alt punct de vedere - in cazul in care esti o fire prietenoasa, sa se intrebe de ce nu ai un prieten.In cazul asta, stai cu ei de vorba si vezi ce le trece prin cap.

In ceea ce te priveste in mod personal, relatiile tip bf/gf la varsta ta sunt adevarate drame.Asa ca mai bine las-o pe mai tarziu pana cresti si te maturizezi... Eventual facem schimb de telefoane si ma suni cand esti legala laughing)))))))))) (zi ca nu e funny!)

| Ganja7 a răspuns:

Este timp suficient.Depinde de parinti... poate chiar parintii tai vor ca tu sa ai o prietena.Dar pot fi unii parinti care accepta o relatie doar cand ai implinit varsta de 18 ani. Daca prinzi ocazia..arde-o n-o lasa.winking

| asdfghjkl33 a răspuns:

Nu te grabi! Ai timp toata viata sa-ti gasesti iubita. Dragostea vine de la sine. nu forta!
Mult Succes

| CGogo a răspuns:

E foarte normal... Sunt de varsta ta si sunt in aceeasi situatie. Bine doar ca ai mei nu sunt de acord sa fiu cu cineva acum in a 8-a, ca avem examene(dar eu cred ca in privinta asta trebuie sa stea linistiti)

Serios acum, mi se pare foarte normal, nu cred ca la varsta asta trebuie sa ne preocupe neaparat "relatiile" care de fapt sunt simple placeri acum. Crede-ma, am avut 2 "crush-uri adevarate"("dragoste reala" chipurile) si acum nici ca mai vad ceva la ele. Linisteste-te. Daca ti se iveste vreo ocazie, sigur, de ce nu, dar nu trebuie sa-ti bati capul.

| DnY97 a răspuns:

Nu te grabii sa ai o relatie, la varsta ta este normal. Daca vrei sa ai o relatie frumoasa mai asteapta pana cand iti vei intalnii dragostea. Daca nu vrei relatie frumoasa combina-te cu unu de care iti place putin.