| kiss1 a întrebat:

Buna'
As avea si eu nevoie de niste statusuri despre copilarie.
Mesy mult.

Răspuns Câştigător
| KisaTheCute a răspuns:

Ajungi in vremea in care iti dai seama cat timp ai pierdut ca nu ai trait viata la momentul potrivit.

Ai da 1000 de stele de pe cer, sa poti zburda din nou, copile, ca un cerb.

Cand mana tare ti-o loveai, Cand noaptea singur tu cantai, cand mama iti dadea dulceata, si cand vedeai soarele-n ceata, cand te jucai cu alti flacai, impreuna si fratii tai, acum cu jale va amintiti, ca timpul a trecut subit.

Am lumea mea plina de culori, cu fluturi care zboara-usor, cu soare vesnic statator, cu miresme imbatatoare, si plina de caprioare. Lumea asta. Cine-o stie? E am mea copilarie.

Plang acum ca vreau sa fiu mare. Dar o sa ma doara tare, ca lmea nu va ma fii, ca atunci cand eram copil.

Dimineata ma trezesc, si soarele il zaresc, asta este poezia, asta e copilaria.

Poate primesc si o fundita. blushing

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca as fi copil mama mi-ar spune ca totu va fi bine, Daca as fi copil as lua o jucarie si m-ar inveseli, Daca as fi copil o gluma m-ar binedispune, Dar nu sunt acum totu ma streseaza, as da orice sa fiu macar acum putin copil...sad

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

AUZITZI va rog frumos daca stiti un status orice despre cum ma simt eu in ultima vreme: de 7 ani am petrequt anii ca cei ma booni prieteni ai mei faceam ttu ca ei si a intervenit o fata frumy si mi-a furat prietenii ma folosesc acum si nmn nu ma intelege si ma simt folositasi ma gandesc ca mia m pierdot toti prietenii ma simt singora si nuskce sa fac...pff imi urask viata... ajutati-ma ca njte sfaturi va rog!sad

| mykydutzza14 a răspuns:

E frum:*