| dany1988122 a întrebat:

Nu ma prind de ce un avion pleaca din Australia, trece prin Statele Unite ca sa ajunga in Argentina. Platistii se folosesc de asta ca sa ne combata

Răspuns Câştigător
suntserios
| suntserios a răspuns:

Daca te intereseaza asa mult, exista curse din Au catre Chile spre exemplu si poti urmari traseul pe https://www.flightradar24.com/QFA27/3553468f

18 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Este decizia calatorului pe unde alege traseul spre argentina, ca nu-i baga nimeni pe gat sa treaca prin America, putand alege o linie care merge direct in Emirate sau in Europa si apoi catre Argentina, deoarece avionul are nevoie sa se alimenteze cu combustibil, neputand zbura mai mult de 15-16 ore continuu.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Ca nu prea cred ca exista zboruri directe Au-Ar

| dany1988122 explică (pentru suntserios):

Pai de ce nu o ia direct, ca e mai aproape

| suntserios a răspuns (pentru dany1988122):

Pentru ca probabil din punct de vedere economic ruta nu este rentabila pentru nicio companie de zbor.

Cum nici din Romania nu poti zbura direct in... Zagreb spre exemplu

| dany1988122 explică (pentru suntserios):

Deci compania vrea sa faca mai multi bani pe zi? Sa ia cat mai multi pasageri?

| suntserios a răspuns (pentru dany1988122):

Tu daca ai avea un avion de 300 locuri care te costa pe la 30.000$ pe ora sa il faci sa zboare, ti -ar conveni sa mergi cu jumate din locuri ocupate daca nu este cerere?

| suntserios a răspuns (pentru dany1988122):

Daca te intereseaza asa mult, exista curse din Au catre Chile spre exemplu si poti urmari traseul pe https://www.flightradar24.com/QFA27/3553468f

| relian a răspuns:

De regula cursele astea merg cu combustibil, ala trebuie platit de cineva, nu zboara avionul cu aer doar laughing

De ce RO n-are curse directe in America, in Australia si mai stiu eu prin Asia?
Pt ca nu-s clienti, nu-s calaltori, asa ca avionul zboara acolo unde merg multi oameni, asa aia fac si ei malai, altfel ar zbura avioanele goale.

| LisaJulie a răspuns:

Anumite tari nu prea permit multe avioane sa zboare deasupra teritoriului lor

| suntserios a răspuns (pentru LisaJulie):

Ce tari ar fi intre Australia si Argentina?

| LisaJulie a răspuns (pentru suntserios):

Tari ca Venezuela și Cuba nu prea permit atât de ușor avioane mai ales de la companii americane sa zboare deasupra lor

| suntserios a răspuns (pentru LisaJulie):

Si ce treaba are zborul intre Australia si Argentina cu Cuba?

| LisaJulie a răspuns (pentru suntserios):

Pentru ca trece prin Statele Unite

| suntserios a răspuns (pentru LisaJulie):

Tu nu cred ca ai inteles intrebarea...

| LisaJulie a răspuns (pentru suntserios):

Orice zboară deasupra Statelor Unite nu este bine venit pentru statele mai autoritare! Omul a spus un avion care pleacă din Australia și trece prin Statele Unite

| suntserios a răspuns (pentru LisaJulie):

Ok, nu ai inteles intrebarea deloc.

Mai citeste odata, de 2 ori, de 3 ori.

Omul intreaba de ce nu exista zbor direct Au-Ar si de ce mai toate au escala in US

| LisaJulie a răspuns (pentru suntserios):

Ba exista zbor Australia-Chile

| suntserios a răspuns (pentru LisaJulie):

Wow, chiar nu ai prins nimic din discutie?