| iuli23 a întrebat:

As avea si eu o intrebare:am avut un asa zis act sexual in urma cu ceva timp(2-3 saptamani). penetrare de 2 ori fara prezervativ.Cu cateva zile de act incepusem sa iau niste anticonceptionale Jasmin insa dupa 2 pastile am renuntat pentru ca aveam palpitatii la inima.Menstruatia in luna aceea mi-a intarziat aproape 10 zile dupa care a venit 5-6zile.Am facut teste de sarcina in perioada in care imi intarziase insa au iesit negative.Acum uneori am stari de greata, pofta de mancare si simt unele zbuciumari in zona ovarelor.Nu stiu ce se intampla.Va rog ajutati-ma si pe mine.Multumesc!

Răspuns Câştigător
| anamaria91 a răspuns:

Pot fi reactii din cauza anticonceptionalelor. In general, au efecte de genul acesta, mai ales daca nu sunt luate la sfatul medicului. Cel mai indicat este sa mergi la doctor ca acesta sa iti recomande anticonceptionale astfel incat sa nu suferi modificari de genul acestora.
Eu zic sa stai linistita, si fuguta la cabinet!

2 răspunsuri:
| Lora a răspuns:

hee hee) daca ar fi sa fi ramas insarcinata, fatul ar vea 2 3 saptamani asa cum ai zis si tu, un copil la 2-3 saptamani n-o sa-l simti NICIODATA ca mista, asta se simte abia pe la 3 luni.

| mihaelaanamaria22 a răspuns:

Stai linistita, in aceeasi situatiae am fs si eu acum 3 luni; zbuciumarile ovariene cum le numesti tu le poti avea de la vreo raceala; mie asta mi s-a intamplat