| motserat a întrebat:

Buna TPU Am 13 ani
Acum 2 saptamini am venit in israel,vreau acasa, mama nu ma intelege dar vreau sa o conving sa ma duca acasa, ne-am mutat aici cu tatal meu vitreg, i-am zis ca ea daca vrea sa ramina aici dar eu nu vreau,nu imi place deloc, pling zi de zi, nu cam maninc, ajutati-ma va rog mult cum sa o conving sad sunt in stare sa fac orice doar ca sa ma duc acasa in tara

Răspuns Câştigător
| danay72 a răspuns:

Explica-I ce simți și de ce nu te poți adapta. Spune-i de ce îți e dor din tara și vezi ce îți spune.Dar vorbeste-i cu respect și frumos, nu forța nota ca sa nu se supere pe tine.Și vorbeste-i cu blândețe, nu uita ca un răspuns blând îndepărtează furia.

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Asteapta sa treaca timpul si te vei integra, daca nu o convingi nu ai ce face si cred ca s-a gandit destul mult la asta inainte sa vina in Israel, nu cred ca a fost o decizie usoara, deci nu cred ca o poti indupleca.