| AlynaC a întrebat:

As vrea sa imi fac cont pe twitter. Mi-am facut odata pentru o perioada foarte scurta de timp dar nu prea stiam ce pot sa fac pe cont asa ca l-am anulat.Intrebarea mea este ce lucruri poti face pe twitter?

Răspuns Câştigător
| auroraa a răspuns:

Pai, daca esti pe facebook, twitterul e ca un petere pentru stari, cand intri pe pagina principala, vezi "tweeturile" mesajele, de la oamenii pe care ii urmaresti tu, ca sa le vezi, gasesti un utilizator sau mai multi (numar nelimitat) care sa-ti placa ce scrie, si apesi butonul "follow", acelasi lucru faci si tu, scrii tweeturi, si cineva poate apasa butonul follow, si va vedea ce scrii tu happy la profilul tau, poti vedea rubrici: "following" - cei pe care tu ii urmaresti, si followers- cei care te urmaresc pe tine, sper ca ti-am fost de ajutor, pe mine pe twitter ma cheama alexandrina5 scrii acolo sus la bara de cautare si dai follow daca vreihee hee
papa
fundita?