| beatrice_2339 a întrebat:

As vrea sa stiu daca ar trebui sa ma simt complexata de faptul ca sunt mai mica de staturabatting eyelashes?
Am 14 ani si 1.60
Nu cred ca este normal pentru ca sunt printer cele mai mici fete din clasa!
Astept parereile voastre!

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Esti chiar prea inalta, e foarte bine! Si ce daca, mintea conteaza, nu corpul! Si la ce iti foloseste tie inaltimea? Vrei sa dai cu capul de tavan?
A propos, unii baieti prefera fetele mai mici de statura, au farmecul lor spre deosebire de o "stâlpă", insa tu esti suficient de inalta!
Bafta.

8 răspunsuri:
| Rayyy a răspuns:

Bună,
Nu eşti chiar deloc scundă, deci n-ai motive să te simţi complexată. La vârsta ta, eu eram cu 10 centimetri mai mică de statură.

| Amy a răspuns:

Daaaa. chatterbox eu am 16 ani si acceasi inaltime ca a ta sad ce sa mai zic?

| lola a răspuns:

laughingNu ar trebui.Eu am 1, 65 si am 19 ani.Nu am nicio problema cu asta.

| Phantasmagoria a răspuns:

Dar nu esti mica de inaltime! Si eu am aceeasi varsta si sunt chiar mai mica.cred ca 1 metru 56. Poate ca fetele de la tine din clasa au parinti inalti,nu stiu,dar nu esti mica. Si eu sunt printre cele mai mici din clasa,dar nu este anormal si nu ma deranjeaza. Chiar daca ai fi tu mai scunda,fetele sunt mai dragute asa, mai firave, decat sa fie palugilaughing big grin
Sper ca te-am ajutat! :*

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu,nu fi complecsata, in foarte milte cazuri, in jurul virstei de 15-16 ani, foarte multe persoane cresc in inaltime.Crezi ca daca ai fi mult mai inalta, ar fi mai bine? Cine te va placea, nu va tine cont de acest lucru.bafta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu ai absolut nici-un motiv sa fii complexata, nu esti mica de inaltime pentru varsta ta(ai o inaltime medie).In plus, sunt foarte multe fete trecute de 18 ani(care nu mai cresc)cu aceasta inaltime, pe cand tu, pana la 17-18 ani(cand se opreste dezvoltarea fizica la fete, deci si cresterea in inaltime)mai ai timp suficient sa te mai inalti.

| TaviSMURD a răspuns:

Ai o inaltime normala varstei tale fiind fata. Din punct de vedere medical totul este normal. Nanismul hipofizar se numeste boala care incetineste dezvoltarea dar in cazul tau nu-i absolut nici o problema. Nu ai de ce sa fi compexata de asta din contra la fetele mai inalte de 173 175 ele ar trebui sa se simta complexate. ele au probleme nu tu. Esti perfect oKwinking

| Alexaa_6294 a răspuns:

Heeiibatting eyelashes
nu esti deloc scundabatting eyelashes
si eu am 14 ani si am 1.60
oricum.mai ai timp sa crestihappy
am o colega care e mai mica decat mine cu aprox. un cap.
deci.nu esti mica deloc.
esti numai binebatting eyelashes