| Blueskyy a întrebat:

Buna as vrea sa stiu daca baiatul pe care-l plac ma place. El face cateva semne: se uita la mine si cand ma uit eu se intoarce, sta pe langa clasa mea, zambeste.Deci ma place sau nu. Mai trebuie sa astept, eu sunt putin mai timida, dati-mi niste sfaturi va rog.

Răspuns Câştigător
| viatadecacatt a răspuns:

Daca mai ai rabdare si nu esti obsedata ai putea sa mai astepti cateva zile... oricum daca iti place de el raspunde i la semnele care ti le dasmugDaca chiar iti place de el si totusi nu da semn in cateva zile incearca sa il intrebi tu pe mess daca are ceva de gand. daca ar vrea sa stea q tine... nu il lasa pentru ca dupa aceea s ar putea sa fie prea tarziu. mie mi s a intmplat si imi venea sa imi smulg parul din caplaughing))
Succes:*

3 răspunsuri:
mariana
| mariana a răspuns:

Se pare ca voi cochetati unul cu altul, in prezent. Lasa sa treaca putin timp si vei vedea daca te va aborda si-ti va cere sa va intalniti, pana atunci nu incerca sa-l abordezi tu, pentru nu este cazul.
Fii amabila, dar nu mieroasa, nu arata ca esti prea interesata de el, pentru ca inca nu stii concret daca si el este interesat de tine. Faptul ca te urmareste, este posibil ca-l interesezi insa o fi si el ca si tine mai timid. O sa-si ia inima indinti si daca te place cu adevarat, te va aborda si vei putea fi preteni. Multa sanatate si mult succes in toate domeniile tale de interes.

| angella1972 a răspuns:

Draga bia eu in ocul tau as scrie un biletel in care sa-i spun ce simt pentru el, si as ruga pe cineva sa-l duca persoanei. e putin indirect, dar daca esti timida te ve ajuta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Vorbesti cu el des? Daca da, sigur te place. Daca nu, sigur te place, dar e mai timid si vrea ca tu sa faci primul pas.