| adyna000 a întrebat:

Buna! As vrea sa stiu parerea voastra despre o situatie, cum ati proceda. Prietenele mele vorbesc lucruri mizerabile despre mine in cercul de la facultate si de la munca. Eu nici macar nu am un prieten, dar se zic lucruri mizerabile despre mine: ca ma distrez cu baieti, ca imi petrec noptile cu diferiti baieti, ca la mine vin baieti si ca fac tot felul de lucruri mizerabile pe care nici nu pot sa le scriu aici. Au scos tot felul de vorbe ca sa imi strice imaginea. Sunt oameni care au crezut aceste lucruri si si-au schimbat comportamentul fata de mine sau chiar ma evita total. Nimic nu e adevarat din vorbele ce se aud despre mine, dar nimeni nu ma crede cand incerc sa explic acest lucru. Am obosit. Nici nu stiu ce sa fac, uneori ma gandesc sa renunt si la facultate si la munca.

6 răspunsuri:
| LordCristobal a răspuns:

Esti intr-o situatie nasoala dar asta nu inseamna ca nu exista o iesire din aceasta situatie.
,,Uneori ma gandesc sa renunt la facultate sau munca"nu ar fi o idee buna deloc, nu poti renunta la ceva din cauza anumitor persoane, trebuie sa lupti in continuare si sa demonstrezi ca nu esti asa cum zic,, prietenele tale". Vezi-ti de treaba ta, invata cat mai bine la facultate si fa-ti treaba cat mai bine la munca si nu mai pleca urechea la barfele acelor fete care te barfesc.Cand oamenii o sa vada ca nu esti asa cum te-au descris dusmanii tai o sa fii respectata si o sa iti fie mult mai bine.
Si data viitoare ai mare grija cu cine te imprietenesti, incearca sa fii mai selectiva cu oamenii din jurul tau!

| adyna000 explică (pentru LordCristobal):

Multumesc pentru incurajare! E greu sa fac fata la vorbele urate ce le-au scos despre mine, dar voi incerca!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Să-ți fie frică de omul care n-are frică de Dumnezeu.

Părintele Necula.

| adyna000 explică (pentru anonim_4396):

Multumesc pentru raspuns!

| Negroo a răspuns:

"Prietenele mele vorbesc lucruri mizerabile despre mine"
Alea sunt prietene? Cel mult colege.
Rupe-te de ele. Nu renunta la facultate dar nici nu mai sta cu ele. Nu ai nevoie de asa "prietene". Poti eventual sa schimbi locul de munca. Fara sa renunti.

| adyna000 explică (pentru Negroo):

Multumesc pentru incurajare!