| sweetgirl22 a întrebat:

Aseara am avut un vis foarte ciudat.Visam ca eram la biserica sa ma impartasesc si cand cand vroiam sa iau impartasania preotul ma oprea si mi-a zis sa-i arat palma si arantand-o mi-a zis ca cand o sa imi apara in palma 3 cercuri o sa mor, si cand am iesit din biserica ma uitam la palma si deja imi aparu-se 2 cercuri rosii, si al treilea nu se vedea prea bine.Nu stiu ce sa cred cu visul asta, n-am mai visat asa ceva niciodata...si in ultima perioada nu stiu cei cu mine, imi merge foarte rau in orice, si visez mereu serpi si tot felul de ciudatenii, si stiu ca serpi inseamna vraji.
Daca stie cineva ceva in legatura cu visul meu si ma poate ajuta cu niste sfaturi si explicatii... ofer fundita.Multumesc anticipat

Răspuns Câştigător
| 4b a răspuns:

Din cate stiu eu, visele sunt de 3 feluri:
1.din multimea grijurilor de peste zi
2. de la satana
3. de la D-zeu
Sarpele pozeaza in postura situatiei 2, care iti vrea raul, iar daca tu ramai blocata la visul tau si tot ceea ce ti se intampla asociezi cu visul, e foarte probabil sa ai parte de deceptii, sa traiesti cu frica si fara speranta. Ar trebui sa-ti pui serios problema relatiei tale cu D-zeu(sursa puterii), sa gandesti pozitiv, sa-ti marturisesti pacatele lui D-zeu si nu oamenilor si sa crezi ca esti iertata pe deplinhappy
Nu lasa mintea sa-ti joace feste, controleaza-te, aduna-ti gandurile si priveste partea plina a ''paharului''happy

5 răspunsuri:
Apache
| Apache a răspuns:

Visele sunt vise ...si ele reflecta de obicei, problemele pe care le are o persoana in viata reala! :. probabil ca ai asemenea cosmaruri si vise ciudate, din cauza ca esti stresata in viata reala!
...ar tr sa stii ceva ...visele sunt vise! si nu sunt reale!

| ΛŁ3ЖΔЙĐЯΔ a răspuns:

Sincer, poate te-ai cam indepartat de Dumnezeu.visele sunt vise si normal, in timpul somnului, subconstientul lucreaza si iti transpunea in vise problemele de peste zi si gandurile negre de peste zi pe care ti le faci gandindu-te ca iti merge rau. eu zic sa nu te mai ingrijorezi pentru ca visele nu se implinesc in realitate asa cum par ci se pot intampla chiar invers, adica poate iti va merge mai bine. happy

| ΛŁ3ЖΔЙĐЯΔ a răspuns:

Sincer, poate te-ai cam indepartat de Dumnezeu.visele sunt vise si normal, in timpul somnului, subconstientul lucreaza si iti transpunea in vise problemele de peste zi si gandurile negre de peste zi pe care ti le faci gandindu-te ca iti merge rau. eu zic sa nu te mai ingrijorezi pentru ca visele nu se implinesc in realitate asa cum par ci se pot intampla chiar invers, adica poate iti va merge mai bine. happy Stresull de peste zi este un factor care cauzeaza cosmarurile.

| mary_1175 a răspuns:

Pe la biserica mai treci?

| carbonzero a răspuns:

1.A fost doar un vis, eu am mereu visuri "dubioase".
2.Lasa baieti si apucate de carte.
3.Gandestete la lucruri bune si fi obtimista.
fundadancing?