| CarameleCuLapte a întrebat:

Bună, azi dimineață pe la 9 am mâncat un iaurt, apoi pe la 11 am plecat la cumpărături și am venit la 12 jumate, și când am ajuns acasă am mâncat o gogoașă cumpărată, pe la 2 am mâncat o porție de păstăi fără pâine, la 5 am mâncat o cana și jumătate de înghețată, vreo 10 bomboane, și la 6 jumate am mâncat 2 felii de pâine cu brânză topita, și azi nu mai mănânc nimic și mă duc o ora la sport, credeți ca mă îngraș? Am mâncat mult azi?

14 răspunsuri:
ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Tu numesti chestiile alea "mancare"?

| Idkidk a răspuns:

Ai mâncat o grămadă! Fată, te vei îngrăşa, deja ai făcut-o!

| deeeaqq a răspuns:

Ziceai că eşti fotomodel?

| Idkidk a răspuns (pentru deeeaqq):

Zicea.

| deeeaqq a răspuns (pentru Idkidk):

Trist.

| Idkidk a răspuns (pentru deeeaqq):

rolling on the floor Nici nu era.

| raluk27 a răspuns:

Da, ai mâncat prea multe dulciuri, grasimi si carbohidrați. Ai mâncat degeaba pastaile fara paine, daca seara ai bagat doua felii si cu branza topita.
Fotomodelele mananca doar o salata toată ziua.

| ardnaxur1961 a răspuns (pentru raluk27):

Toata ziua de vineri! In rest...apa plata cu lamaie.hee hee

| ShaOfHatred a răspuns:

Stiu numa ca o sa mori de diabet.

| MgdDroopy a răspuns:

Draga mea,
tu vorbesti serios? Acesta este meniul tau pentru slabit? Sau este pentru imbolnavit?
Sincer nu imi vine sa cred ceea ce citesc.
Gogosi cumparate, 10 bomboane, branza topita, INGHETATA? Sa nu mananci a doua zi si sa mai faci si efort?
Mananci irational, aiurea, fara sens.
Asta credeti voi ca inseamna a fi slaba? Sa fii bolnava?
NU, NU AI MANCAT MULT AZI!
AI MANCAT TOATE PROSTIILE POSIBILE FARA ROST.
Nu inteleg rostul pastailor fara paine in acest meniu. Crezi ca deveneai obeza daca mancai o felie de paine, dar este ok sa mananci 10 bomboane?
Mai copii treziti-va!
In poza vad ca arati bine. Nu prea ai nevoie de slabit. Ai nevoie de un meniu sanatos si consistent pentru a ajuta la dezvoltarea ta armonioasa. Si mai ales sa te ajute sa rezisti efortului de a face sport.
Odihna este foarte importanta in procesul de armonizare al corpului ( pentru ca nu se pune problema slabitului in cazul tau, asta e clar si nu accept sa ma contrazica nimeni)
Corpul are nevoie din toate cate putin. Nu trebuie sa te privezi de nimic. Chiar si grasimile si carbohidratii sunt necesari. Dar mancate cu moderatie.
Orice este in exces dauneaza.
SI DA, EXISTA RISCUL SA TE INGRASI DACA NU MANANCI TOATA ZIUA. Atunci, cand la un moment dat o sa mananci, o sa se depuna tot. si grasimea nu se depune uniform.
Asa ca apuca-te si mananca sanatos, lasa bomboanele pentru ocazii speciale, lasa inghetata pentru o zi de vara calduroasa (si doar una, nu toata luna lui august). Vrei ceva rece sanatos: taie fructe cubulete si pune-le la congelator; cand le scoti le lasi un pic la temperatura camerei si ai facut un desert racoros.
E primavara, e plina piata de verdeturi. Dimineata prajeste painea si poti manca un pic de unt cu ceai.O felie, doua. Daca bei lapte, elimini untul.
Schimba-ti stilul de mancat!

Răspuns utilizator avertizat
| MysteriousCat a răspuns:

Ai mancat foarte mult.