| xAngelo a întrebat:

Buna,buna.Deci vreau sa folosesc in inalbitor pentru dinti are cineva niste opini sau pareri?

4 răspunsuri:
| andreeahtml a răspuns:

Buna! Din cate stiu eu, solutiile acestea afecteaza dintii, ii sensibilizeaza destul de rau. Si sa ai sensibilitate dentara este un lucru foarte neplacut. Incearca sa ii albesti natural. Am vazut pe net ca functioneaza cu praf de carbune sau poti incerca cu bicarbonat. Parerea mea este ca nu merita sa dai banii pe asa ceva. Eu una as folosi doar inainte unor ocazii speciale, in rest nu.

| xAngelo explică (pentru andreeahtml):

Poti sami recomazin ceva natural aduci? mersi.

| andreeahtml a răspuns (pentru xAngelo):

Când eram mai mica, faceam o pasta din bicarbonat si o lingura de zeama de lamaie si o aplicam cu periuta pe dinti si frecam incet. Nu o sa ai rezultate wow de prima data, dar in timp... Nu are aceeasi eficienta ca cele din comert, dar este mult mai inofensiv sanatatii. Cele din comert contin anumite substante care fac rau si stomacului, te pot irita.

| xAngelo explică (pentru andreeahtml):

Ok mersi draga mea big grin