| alma a întrebat:

care ar fi reactia voastra intr-un caz de urgenta (atentat, catastrofa, cutremur, ...etc), binenteles daca sunteti inca teferi.

Răspuns Câştigător
| Brigitta a răspuns:

Am trecut prin ceva de genu anul trecut in vara.
Tatal iubitului meu si-a taiat doua degete la mana. Si le-a taiat in sensul ca atarnau de o bucatica de piele. Eu si prietenul eram prin preajma si l-am dus repede la urgenta si i-au cusut inapoi degetele. Cat timp eram in drum spre spital am tinut un bandaj sa nu-i curga f mult sange etc.big grin
Nu mai vreau sa trec prin asa ceva cat traiesc. Si acum imi amintesc cum tasnea sangele prin masinasad
Deci nu m-am pierdut cu fireabig grinbig grin

10 răspunsuri:
| Flav a răspuns:

Alma cum poti intreba ceva la care majoritatea din noi n-am trait? Asta inseamna impuls, iar omul nu cred ca-si cunoaste reactiile la impuls fiindca sunt necontrolabile. Si eu pot zice acum ca la un atentat o sa fiu cat se poate de pasnic si echilibrat, dar n-am de unde sti daca in momentul ala n-o sa fac pe mine, o sa lesin de frica, o sa incep sa fug si-o sa termin prin a fi impuscat sau altceva. Astea sunt reactii la cald, nu le luam constienti happy

| Flav a răspuns:

Buna Alma. Spune-mi si mie unde ai observat ca nu-s calm ''happy? La sfarsitul replicei, am si-un smiley care arata starea mea.
Si-n niciun caz n-am considerat intrebarea ta m-a facut sa-mi irosesc timpul. Mi-am expus doar opinia, si cred c-am facut-o chiar f. linistit si scurt. Tu ai interpretat gresithee hee

Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Chiar nu stiu si as prefera sa nici nu aflu.

Zbenguici
| Zbenguici a răspuns:

@Flav eu cred ca alma a vrut sa spuna ca in situatiile expuse de ea indicat e sa nu iti pierzi calmul, nu ca tu nu ai fi fost calm cand ai dat raspunsul.

Insa alma, trebuie sa recunosti ca mintea umana e un mister, astfel incat intri pe pilot automat: unii tipa, iar la altii predomina instinctul de supravietuire chiar in dauna persoanelor carora, intr-o perioada calma, le-ar da viata.

SoftCristi
| SoftCristi a răspuns:

Tip, urlu, smulg hainele de pe mine, trantesc, busesc si in final ma arunc de la etajul 4. Am facut asta deja de 6 ori happy

SoftCristi
| SoftCristi a răspuns:

Da Flav, ai dreptate. Si pentru ca fac putin misto inseamna ca raspunsul mi-i stupid, nu vezi? Dezamagit... nu ma mai joc! laughing

| alma explică:

Buna Flav, imi pare rau ca te-am facut sa-ti pierzi timpul raspunzind la intrebarea mea, iar in ceea ce `priveste intrebarea mea am vrut sa stiu doar opinia voastra de moment, cu toate ca reactia depinde de fieare, in nici-un caz nu terbue sa-ti pierzi CALMUL.

| okei a răspuns:

Eu unul sunt foarte calm, la cutremurul care a fost acum am stat pe scaun si ma jucam in continuare fara nici un fel de scrumpul.
In cazul unui atentat nu m-as gandi ca ma omoara aia laughing
Catastrofa o iau ca pe viitura de apa - Stau la etajul 10...big grin deci big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Intai ii pun la adapost pe ai mei daca mai traiesc si dupa aia merg sa salvez alti oameni care au nevoie. daca scap eu.si asta cat mai repede.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Banuiesc ca nu am cum sa stiu. Inca nu am trait niciuna.