| EMA13014 a întrebat:

Daca in tara ta ar fi o catastrofa(tornada,inundatie,cutremur), ce ai face)? Pe cine ai salva?

8 răspunsuri:
| AntonyoBoss a răspuns:

Mi-as salva PC-ul

| EMA13014 explică (pentru AntonyoBoss):

Hahahah,cam cum ar face aproape toate persoanele din ziua de azi.

| DarkOrbitMoon a răspuns:

Pe mine.
Intr-un astfel de moment te gandesti doar la tine, apoi la ceilalti.
Sa presupunem ca ai fi blocata cu cea mai buna prietena intr-un beci in timpul unei tornade.Foamea si setea se napusteste asupra voasta precum ciuma bubonica.De aiba daca mai puteti respira, totul in jurul vostru e negru.Din greseala gasesti o bucata de paine slinoasa si noroioasa.E murdara, dar te ajuta sa mai rezisti cateva ore.Nu ajunge pentru amandoua.
O vei pastra pentru tine ca o egoista,nu vei putea face un asemenea sacrificiu, instinctul de supravietuire e mult mai puternic in astfel de situatii.

| SasNetRomania a răspuns:

Pe tine, apoi pe familie(daca mai ajung) happy

| EMA13014 explică (pentru SasNetRomania):

Mersi,si ar fi fost mai bine daca mai adaugai, oricum multumesc pentru raspuns.

| MarinaaLarisaa a răspuns:

Aş încerca să salvez pe toată lumea dacă s-ar putea, dacă nu mi-aş salva familia, rudele, prietenii.

| EMA13014 explică:

Daca puteti sa imi dati mai multe detalii despre cine si cum si in ce fel si situatie.

| Alexuțu_Alex_1997 a răspuns:

Daca as putea as salva toata lumea, dar cum nu se poate as salva familia mea in primul rand si apoi ce cei apropiati...